Kutné Hoře hodně chyběl Jan Málek

11. leden 2010, 10:25

Benešov - Kutnohorští basketbalisté se představili v prvních utkáních v novém roce v Benešově a úspěšnost byla padesátiprocentní.

Benešov B - Kutná Hora 106:51 (50:26)

Sokolové byli citelně oslabeni o středního rozehrávače a dirigenta hry Málka a jeho náhradníka Císaře. Nástup patřil hostům, kteří v 5. min. vedli 4:9. Poté domácí třemi trojkami získali vedení, které do konce prvního poločasu navýšili na rozdíl 24 bodů. Do druhého poločasu dal trenér Dorazil příležitost celé lavičce, toho domácí využili a rozhodli o vysokém vítězství zvláště ve IV. čtvrtině, kterou vyhráli výrazným rozdílem 27 bodů.

Body Benešova B: Kožnar 21, Novák 21, Březina 19... Body K. Hory: Kocourek 19, Říhovský 11, Vavák 8, Konečný 4, Pokorný 4, Aufrecht 3, Prušinovký 2. TH: 17/6 - 11/4. Fauly: 19 - 19. Trojky: 7/2 (Aufrecht, Vavák). Čtvrtiny: 25:14, 25:12, 18:14, 38:11.

Alma Benešov - Kutná Hora 63:72 (27:46)

Do nedělního utkání Kutnohorští nastoupili soustředěně a nenechali nikoho na pochybách, že si přijeli pro vítězství. Díky střelecké potenci Říhovského a Vaváka a výbornému doskakování pod oběma koši Domácí hned na začátku druhého poločasu dokázali proměnit 11 bodů v jedné řadě a do konce utkání upravili na pro ně přijatelný rozdíl. Kutnohorští zvítězili zaslouženě, když opět dostali příležitost všichni hráči.

Body Almy Benešov: Kubín 15, Masár 10, Pozstos 8, Kokta 8 atd. Body K. Hory: Říhovský 34, Vavák 16, Kocourek 12, Prušinovský 5, Loužil 2, Konečný 2, Dastych 1. TH: 22/11 - 26/14. Fauly: 28 - 21. Trojky: 2/2 (Prušinovský, Říhovský). Čtvrtiny: 11:28, 16:13, 16:18, 20:13.

Sestava K. Hory: Aufrecht, Dastych, Konečný, Kocourek, Loužil, Pokorný, Prušinoský, Říhovský a Vavák. Trenér Aleš Dorazil.