Kutnohorští basketbalisté po roce opět šampiony na polském turnaji

2. březen 2014, 20:25
(aktualizováno: 2. březen 2014, 20:25)

Tarnowskie Góry (Polsko) - Basketbalisté Sokola Kutná Hora tradičně na přelomu února a března zajíždí na basketbalový turnaj do partnerského města Kutné Hory, polských Tarnowskich Gor. Kutnohorští tento turnaj v historii třikrát vyhráli, vloni vypadli po bojích ve skupinách, a tak letos chtěli útočit opět na příčky nejvyšší.

Ve skupině jednou prohráli, s pořádajícími Przyjacziele Szymona. V semifinále je čekal vítěz druhé skupiny, Machina AG Rolbud, kterou porazili těsně 61:57 a po roce hráli opět o celkové prvenství v turnaji. V něm narazili na TG Team, který na rozjetý Sokol nestačil a prohrál 51:71. Sokol proměnil svou pátou účast na turnaji ve čtvrté vítězství. Dařilo se ale i individualitám - slovenská akvizice Kutnohorských Matúš Haviar se stal nejužitečnějším hráčem turnaje a jen těsně mu uniklo prvenství v soutěži trojkařů.

"Byl to opět skvělý turnaj, perfektní organizace, navíc jsme vyhráli. Všichni kluci dostali příležitost, makali, dřeli, potěšili hlavně mladí," zhodnotil trenér Petr Kratochvíl.

Po polském intermezzu hraje Sokol o víkendu poslední zápasy základní části, v sobotu od 17:30 doma s Čelákovicemi a v neděli od 11 s Mělníkem.