Kutnohorští basketbalisté přemohli žďárské Vlky zlepšenou hrou ve druhé půli

23. leden 2022, 15:46

Kutná Hora - Basketbalisté Kolínsko-Kutnohorského BK měli o víkendu sehrát dvě druholigová utkání, ovšem to sobotní bylo vzhledem ke karanténě v týmu TJ Třebíč odloženo. Pro Kutnou Horu tak jde už o druhé odložené domácí utkání:

Kolínsko-Kutnohorský BK - BK Vlci Žďár 98:86 (21:25, 19:24, 31:14, 27:23)

V nedělním duelu si hosté udržovali mírný náskok, karta se ale obrátila po poločasové přestávce: Domácí se zlepšili v obraně, začaly jim padat body a výsledkem bylo vedení 71:63 po třetí čtvrtině. V poslední části zápasu si už Kolínsko-Kutnohorský BK  vedení pohlídal a přípsal si tak další vítězství.

"Domácí zápasy jako přes kopírák," řekl k zípasu trenér Kolínsko-Kutnohorského BK Petr Kratochvíl. "Teprve ve druhém poločase jsme začali bránit a tím, jak se dařilo v obraně, začalo se dařit i v útoku. A už to bylo o něčem jiném," upozornil a dodal: "Pokaždé to vypadá tak, jako když se na začátku zápasu rozehráváme a pak se dostaneme do tempa."

Kutnohorští mají už dvě domácí utkání odložené - se Slavii Praha B a teď i s TJ Třebíč. "Odložených zápasů v celé soutěži přibývá, je to komplikace," poznamenal Petr Kratochvíl a doplnil: "Vůbec nevíme, jak to bude, soutěž se ale bude muset dohrát."

Kolínsko-Kutnohorský BK: Koláčný 19, Kosík 18, Novák 12, Načas 11, Merta 10, Zvolenský 7, Fišera 6, Němeček 5, Vacek 4, Somberk 3, Vlček 3, Prušinovský. Trenér Petr Kratochvíl. BK Vlci Žďár: Moučka 20, Sedlák 16, Lacina 13, Mazourek 12, Srobončík 11, Jun 9, Smolík 5, Růžička, Toman. Rozhodčí: Výborný - Scholzová. Fauly: 16 - 19. TH 23/15 - 20/14. Trojky Koláčný 3, Zvolenský, Vlček, Načas, Fišera, Kosík - Sedlák 2, Lacina 2, Smolík.