Postoupili do semifinále!

21. březen 2010, 22:36

Kutná Hora - Basketbalistům Sokola Kutná Hora stačily dva zápasy, aby postoupili do semifinále play-off krajského přeboru, i když vítězství museli těžce vybojovat:

Kutná Hora - Český Brod 79:76 (37:42)

Kutnohorští nastoupili bez nejlepšího střelce soutěže Říhovského, který kvůli operaci kolena nebude k dispozici do konce sezony. Začátek patřil jednoznačně domácím, kteří získali vedení 5:0. Soupeř během dvou minut skore otočil ve svůj prospěch 5:8. Domácí košem a trestným hodem Kocourka a trojkou Aufrechta si opět zajistili vedení 11:8. V dalším průběhu soupeř postupně získal až desetibodový náskok, domácím se podařilo snížit až v poslední čtvrtině a vedení strhli na svou stranu až tři minuty před koncem utkání 70:67. Hostující Kotýnek trojkou opět srovnal 70:70. Vavák dvěma trestnými hody získal vedení Kutné Hory 72:70, hosté se však nevzdávali a vyrovnali košem Babiána 72:72. Kořínek se chytře uvolnil z pod koše a Kutnohorští vedli 74:72. Českobrodský Šlégr minutu před koncem srovnal na 74:74. Vavák z pod koše a trestným hodem upravil na tříbodový rozdíl 77:74, jenže zkušený David Šťastný snížil na rozdíl jediného bodu. Pět vteřin před koncem Vavák košem stanovil konečný výsledek 79:76. "Vítězství domácích po bojovném výkonu v poslední čtvrtině bylo zasloužené," dodal k zápasu Julius Aufrecht st.

Body K. Hory: Kocourek 27, Vavák 16, Kořínek 13, Málek 11, Prušinovský 7, Aufrecht 4, Dastych 1. Body Č. Brodu: Kotýnek 15, Polomský 15, Šlégr 13, Babián 11, atd. TH: 30/19 - 23/11. Fauly: 21 - 32. Trojky: 5 (Kocourek 2, Aufrecht, Málek, Prušinovský) - 4. Čtvrtiny: 15:17, 22:25, 14:16, 28:18. Rozhodčí: Rozsypal (H. Králové) - Mlata (Praha).

Český Brod - Kutná Hora 64:79 (34:40)

Od začátku utkání hráli Kutnohorští pozorně v obraně, což na soupeře platilo. Sokolové nechtěli dopustit, aby se opakovalo sobotní drama. Vyhovovalo jim větší hřiště, když domácí přehráli lepší fyzičkou. Pod koši se uplatnili Kocourek a Kořínek, střelecky se dařilo Vavákovi a Málkovi. Celé družstvo podalo taktický a bojovný výkon a během celého utkání nedali soupeři šanci.

Tímto vítězstvím Kutnohorští postoupili do semifinále play-off, které bude sehráno ve dnech 10. a 11. dubna. Případné třetí utkání o týden později. Soupeř dosud není znám, bude to jeden z dvojice Benešov B, nebo Kaučuk Kralupy nad Vltavou.

Body Č. Brodu: Kotýnek 13, Čepička 12, Škvor 10 atd. Body K. Hory: Kocourek 21, Vavák 17, Málek 16, Loužil 10, Kořínek 7, Aufrecht 4, Dastych 4. TH: 22/9 - 19/10. Fauly: 20 - 22. Trojky: 5/5 (Loužil 2, Kocourek 2, Vavák). Čtvrtiny: 12:21, 19:24, 22:19, 11:15. Rozhodčí: Velda (M. Boleslav), Turek (Rakovník).

Sestava Sokola Kutná Hora: Aufrecht, Dasytch, Kocourk, Kořínek, Loužil, Málek, Pokorný, Prušinovský, Vavák. Trenér Aleš Dorazil.