Série porážek pokračuje, Kolín prohrál další utkání

6. prosinec 2015, 16:39

Ostrava/Kolín - NH Ostrava - BC Geosan Kolín 75:66 Není zápas, aby Kolín nepostrádal nějakého hráče základní sestavy. Na začátku sezony vypadl první rozehrávač Hunt, pak musel kvůli vízové povinnosti odcestovat Bakič, k němu se přidal Rovenský, jenž si pochroumal koleno a v poslední době laboruje se zády Horák. K utkání necestoval do Opavy ani v sobotu do Ostravy.

Ale i bez něj začal Kolín nadějně. Dobře bránil, navíc proměňoval střelecké pokusy. Po první čtvrtině také zaslouženě vedl o osm bodů. Nadějné vedení ale neudržel. Od druhé čtvrtiny začal postupně svůj pracně vydobytý náskok ztrácet. Ostrava totiž zpřesnila střelbu, zpevnila obranu a po třech čtvrtinách už bylo o vítězi utkání v podstatě jasno. Domácím pak jen stačilo udržovat si dostatečný odstup.

„Domácí předvedli svůj bojovný výkon. V první čtvrtině jsme hráli tak, jak bychom měli hrát celý zápas. Bohužel to tým nevydržel. Hlavně jsme nedokázali žádného z hráčů Ostravy ubránit v soubojích jeden na jednoho. To byla hlavní chyba,“ řekl hostující kouč Predrag Benáček.

„Kolín vstoupil do utkání velmi dobře a nastřílel za čtvrtinu dvacet bodů, což je na nás moc. Pak jsme začali lépe bránit, možná i Kolín neproměňoval šance, a díky tomu se šlo za vyrovnaného stavu na přestávku. Velký problém byly trestné hody,“ uvedl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

„Do druhého poločasu jsme už šli koncentrovanější, vypracovali si náskok přes deset bodů, a v tu chvíli bylo v podstatě po zápase,“ uvedl Dušan Medvecký. „Máme vítězství, za které jsem strašně rád,“ dodal lodivod ostravského mužstva.

Kolín ztratil duel především ve třetí čtvrtině, kterou prohrál o deset bodů. Nakonec z toho byla porážka 66:75.

„Ostrava předvedla velmi bojovný výkon. S malým počtem hráčů , kteří nemají moc ligových zkušeností, nás porazila. My jsme dnes dobře začali. První čtvrtinu jsme hráli, tak jak jsme si představovali a jak jsme chtěli hrát celý zápas. To se bohužel nestalo. To není jen v dnešním utkání, ale přenáší se to i z té loňské. Teď se k tomu přidali i další američtí rozehrávači, kteří nebrání, tak jak mají. Dále velmi špatně organizují hru a jsou z formy. Především Hunt. Allen se pak musí dostávat do role, která není jeho a pak naše útoky vypadají, tak jak vypadají. Pořád se to opakuje. To je problém, který se nedá vyřešit tréninkem, to je v dovednostech a schopnostech hráče,“ konstatoval Benáček.

Kolín prohrál páté utkání v řadě a v tabulce mu patří devátá příčka. Další duel odehraje ve středu doma. Od 17.45 přivítá Ústí nad Labem. A s novicem v sestavě. Vedení klubu totiž angažovalo Chrise McEachina. Šestadvacetiletého Američana čeká v Kolíně měsíční try-out. Sezonu 2014/2015 odehrál ve Finsku za tým BC Jyvaskyla, kde dosáhl průměru 21,8 bodů a 9 doskoků na zápas. Pomůže Kolínu přerušit černou sérii?

Body Ostravy: Hooker Darian 16, Bohačík Petr 15, Kerr Garret 15, Číž Adam 9, Medvecký Michael 7, Klímek Daniel 6, Koloničný Jan 5, Urbánek Adam 2, Jančík Vojtěch 0, Leczo Jan 0, Šplíchal Martin 0

Body Kolína: Allen Antonie Derrick 19, Vocetka Michal 11, Ličartovský Štefan 9, Faifr Samuel 8, Machač David 8, Skinner Lee Edward 5, Aušprunk Karel 4, Hunt Jimmie 2, Harčár Pavel 0

STŘELBA 3B.: 22/2:23/6