V souboji o semifinále Kutná Hora pojede ke třetímu zápasu do Nymburka

25. březen 2014, 07:25
(aktualizováno: 25. březen 2014, 07:25)

Kutná Hora - Po prvních zápasech je stav čtvrfinálové série play-off krajského přeboru Kutná Hora - BC Real Réma Nymburk 1:1. Rozhodující třetí utkání oba soupeři sehrají v neděli od 17 hodin v Nymburce:

Ve čtvrtfinále Kutnou Horu čekal nepříjemný soupeř z Nymburka, oba zápasy v základní části Kutnohorští prohráli. V sobotu i v neděli nastoupili bez Říhovského a jeho body hlavně v sobotu chyběly.

BC Real Réma - Kutná Hora 68:49

Na hřišti soupeře Kutná Hora totálně nezachytila první čtvrtinu, soupeř dal rychlé čtyři trojky a než se hosté vzpamatovali bylo to o 15 bodů. "Pak jsme začali hrat zónu a hra se vyrovnala, ale náskok domácích z první čtvrtiny jsme už nedotáhli," dodal k zápasu Michal Vavák.
Body Kutná Hora: Haviar 18, Vavák 11, Kocourek 7, Aufrecht 6, Prušinovský 3, Buriánek 2, Málek 2. Trojky: 9-6, fauly: 12-9, trestné hody: 7/3-10/5.

Kutná Hora - BC Real Réma 68:63

V neděli doma Kutná Hora sehrála úplně jiný zápas. "Nasadili jsme hned zónu, která dělala Nymburku větší problémy než naše osobka," upozornil Michal Vavák. Od poloviny první čtvrtiny domácí vedli. "Dařilo se pod košem - jak v útoku, tak jsme tentokrát i dobře doskakovali v obraně. Padlo i něco z dálky. Čtvrtá čtvrtina byla drama, kdy se hosté dotáhli na rozdíl jediného koše, ale vítězství jsme uhájili!," doplnil.
Body Kutna Hora: Kocourek 21, Prušinovský 12, Haviar 11, Vavák 7, Aufrecht 6, Málek 6, Gottfried 4. Trojky: 5-4, fauly: 20-17, trestné hody: 18/13-14/9.

Rozhodující třetí zápas o postup mezi čtyři nejlepší se hraje v Nymburku v neděli 30. března od 17 hodin.