Florbalisté Kutné Hory porazili Vorms Praha, na Merkur ale nestačili

7. leden 2014, 07:49
(aktualizováno: 7. leden 2014, 07:49)

Beroun - Mužský A tým florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora má za sebou úvodní zápasy v roce 2014. Důležitá utkání sehrála na palubovce sportovní haly v Berouně. Povinné tři body si A tým připsal po výhře nad Vorms Praha a poté nestačil na Merkur Praha.

Soupiska Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Lupínek Zdeněk – Rejna Václav, Bochníček Štěpán – Reinert Martin, Mašín Jan – Kareš Jan, Kareš Michal, Kuchař Aleš – Kunášek Martin, Dus Jan, Chalupa Josef, Pešl Tomáš.

F.C. Vorms Praha – SKP Olympia Kutná Hora 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky KH: 1. Kareš J. (Kareš M.), 5. Kareš M. (Bochníček B.), 5. Mašín (Dus), 21. Kareš J., 23. Dus (Rejna)
Vyloučení: 4:4 + 5 minut a do konce utkání Štengl (Vorms), využití: 1:0
Výborný vstup Olympie do zápasu vygradoval už po 26 vteřinách hry. Michal Kareš přihrával zpoza branky, jeho bratr Jan z první střely zápasu procedil brankáře soupeře. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Michal Kareš, který po návratu z trestné lavice zužitkoval přihrávku brankáře Bochníčka. Neuběhla ani minuta a Kutná Hora vedla 3:0. Jan Dus rozehrával z rohu hřiště, našel před branku nabíhajícího Jana Mašína a ten parádní trefou pod horní tyčku překonal brankáře soupeře potřetí. Příjemné tříbrankové vedení Olympii trošku ukolébalo. Uspokojená Kutná Hora začala více kombinovat, než aby některé situace vyhodnotila nebezpečnou střelbou. Místo toho, aby Kutná Hora vedla o pět, šest branek, tak soupeř korigoval. Vorms udeřili ze své druhé početní výhody. Obrovskou příležitost vrátit Olympii tříbrankové vedení měl na holi Jan Kareš. Trestné střílení dokázal proměnit, ale rozhodčí branku neuznali, kvůli porušení pravidel, o pohybu míčku vzad. V nenáročných, následujících dvou třetinách nenabralo tempo zápasu velké obrátky. Nedůsledná obrana Vorms nabídla soupeři několik zajímavých přečíslení, kdy při jednom se dokonce řítili 3 hráči Olympie sami na brankáře a neúspěšně. I tak se v 6. minutě druhého dějství prosadil Jan Kareš. O pár chvil později, těsně po skončení přesilové hry skóroval Jan Dus, kterého přesně „crossovou“ přihrávkou našel Václav Rejna. A to bylo ze strany Olympie všechno. V závěrečné periodě se nepřesnosti v zakončení kupili, obrana nechala několikrát vyniknout brankáře Bochníčka, jehož zásluhou se skóre na straně Vorms zastavilo na čísle 2.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Merkur Praha 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky KH: 6. Chalupa (Kunášek), 15. Kareš J. (Kareš M.)
Vyloučení: 1:1, bez využití, oslabení: 0:1
Povedená první třetina ze strany Olympie. Kutná Hora dvakrát udeřila, nejprve se prosadil Josef Chalupa a poté Jan Kareš. Obranu jistil brankář Bochníček, který reflexivně zneškodnil několik jedovatých pokusů. Opačný obrázek přinesla druhá třetina. Uběhlo 13 vteřin a Merkur snížil. Merkur předvedl jak překonat obranu Olympie na dvě přihrávky. 3 střely na branku pražského celku ve druhé třetině je opravdu málo, a proto se šlo do závěrečné části za nejtěsnějšího kutnohorského vedení. Merkuru se podařilo srovnat v 8. minutě. V čase 10:48 byl vyloučen hráč Merkuru a Kutné Hoře se naskytla obrovská možnost naklonit si zápas na vlastní stranu. Po oddechovém čase rozehráli přihrávkový kolotoč na půli hřiště. Ovšem po jedné z nepřesných přihrávek se soupeř dostal do brejku a trestal. Při střele si brankář Bochníček vybral slabší chvilku. Početní výhodu Olympie nepřetavila ve vyrovnávací branku a neuspěla ani v závěru při hře bez brankáře.