Florbalisté kutnohorského béčka v novém roce bodovali naplno

11. leden 2011, 09:23
(aktualizováno: 11. leden 2011, 09:23)

Kutná Hora - V novém roce se opět rozehrály zápasy pražského a středočeského přeboru pro florbalisty SKP Olympia B. Pro tento turnaj si vypůjčili z Áčka gólmana Bochníčka a do útoku Kunáška a Kužela, z družstva Juniorů beka Šestáka a forwarda Jaroše. Takto posílení vyhráli obě utkání a postoupili na čtvrtou příčku aktuální tabulky.

Athletics Praha B – SKP Olympia Kutná Hora B 4:9 (0:6, 2:2, 2:1)

Vyloučení: 1:2, využití 1:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 1. Kunášek (Dušek), 6. Oliva (Kunášek), 9. Blahník (Oliva), 10. Blahník (Janeček), 10. Jaroš (Kužel), 11. Kruliš, 17. Janeček (Blahník), 19. Blahník (Janeček), 36. Blahník (Janeček)

Kutnohorským se povedla první třetina na jedničku. Dobrým pohybem a štěstím v zakončení dokonale zaskočili soupeře, který patří k těm silnějším. Základní kámen vedení o šest gólů položil už ve 27. vteřině Martin Kunášek, který zužitkoval pas od J. Duška. Dále přidali branky Oliva, dvakrát Blahník, Jaroš a Kruliš. Nevídané byly poslední tři minuty této třetiny, když tam Olympii spadly hned čtyři branky. Hráči Athletics také hrozili, většinou ale narazili na výborného Jetleba, nebo se sami o šanci připravili svojí zbrklostí. Na začátku druhé části byl nepěkně faulován Honza Kužel, kterého poslal soupeř hlavou na zeď, ten si to nenechal líbit, oplácel a byl také vykázán. Od této doby se hra kouskovala, obě mužstva více faulovala a florbal ztratil původní náboj. Přesto v přesilové hře dal bek Janeček sedmý gól nevídaně bekhendovou střelou po zemi a minutu nato Blahník uklidil jeho přihrávku do klece Athletics – 8:0. V tuto chvíli přebrali pražští florbalisté iniciativu a více se natlačili na polovinu uspokojené Kutné Hory. Výsledkem bylo postupné snížení stavu až na 8:4, přičemž jednou využil soupeř přesilovku a jednou srazil obránce Šesták prudkou nahrávku do vlastní branky. Olympia se pak více začala věnovat obraně a už Athletics skórovat nedovolila. Výsledek pečetil v poslední minutě Blahník po nahrávce Janečka.

SKP Olympia Kutná Hora B – TJ JM Chodov C 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Vyloučení: 3:2, bez využití
Branky a nahrávky Kutné Hory: 7. Kužel, 9. Šesták (Dojčiak), 15. Kruliš (Kužel), 18. Kruliš (Jaroš), 32. Kunášek (Blahník)

Do zápasu vstoupil aktivněji Chodov, který rychlým přístupem k hráčům a napadáním rozehrávky dělal obraně Olympie velké problémy. Tak se také dočkal odměny a po pěti minutách zaslouženě vedl. Už ale za minutu využil dlouhé rozehrávky Kužel, vybojoval si balónek a vyrovnal. Hosté ale opět dobře přečetli rozehrávku Kutné Hory a situaci dva na jednoho ukázkově zakončili, i když si brankář Bochníček šáhnul. Vedení jim však vydrželo jen čtyři sekundy. To si vyměnili míček obránci Dojčiak se Šestákem a druhý jmenovaný umístěnou střelou skóroval, gólmanovi dobře clonil Jaroš. Hned v úvodu druhé třetiny skóroval Blahník, ale rozhodčí mu kvůli údajnému postavení v brankovišti gól neuznali. Tak se ujal vedení opět soupeř, který střelou z dálky mezi klubkem hráčů překvapil Bochníčka. Vedení opět neudržel dlouho, když za 25 sekund vyslal do sóla Kužel Kruliše a ten blafákem vyšachoval brankáře Chodova. Dobře hrající Kruliš pořád neměl dost a za tři minuty poslal Olympii do vedení povedeným sklepnutím balónku ze vzduchu, nahrával Jaroš. Ve třetí třetině chtěla Kutná Hora hlavně dobře bránit, ale tato snaha vzala rychle za své, když po 25 vteřinách bylo vyrovnáno. Poté hrála Olympia dvě slepené přesilovky za sebou, ale k pořádné šanci se nedostala, naopak Chodov při získání míčku tento s přehledem kontroloval a nepouštěl Kutnohorské do nějakých účinných kombinací. Když nato hráli přesilovku hráči TJ JM vytvořili si více příležitostí, při jedné střele se skvěle vyznamenal Bochníček, který ji vytěsnil nevídanou robinzonádou. Čtyři minuty před koncem udeřila Kutná Hora. Jeden ze závarů před brankou Chodova využil ke skórování Kunášek po nahrávce Olivy. Soupeř pak vše vsadil na ofenzívu a nepříjemný pressing podpořený také hrou bez brankáře s šesti florbalisty v poli. Kutnohorští tento tlak přečkali a odčinili podzimní porážku od tohoto soupeře (4:10).

Na turnaji se předvedla Kutná Hora v dobrém světle, když se na úspěchu podílely oba útoky rovnoměrně, v prvním zápase řádila první formace a ve druhém druhá. To vše bylo podpořeno výborně chytajícími gólmany a bojovností celého týmu.

Sestava K. Hory: Jetleb (proti Athletics), Bochníček (proti Chodovu) – Janeček, J. Dušek – Šesták, Dojčiak – Kunášek, Blahník, Oliva – Kruliš, Kužel, Jaroš