Holky z FBC Kutná Hora vyřadily Jihlavu a postoupily do semifinále první ligy!

19. březen 2024, 07:35

Kutná Hora - Dva zápasy čtvrtfinálové série s Jihlavou stačily ženskému týmu FBC Kutná Hora, aby postoupily do semifinále play-off první ligy!

Soupeřkami ve čtvrtfinále byly hráčky z Jihlavy, které skončily v základní části hned za Kutnou Horou. Oba letošní zápasy vždy ovládl domácí tým a to shodně 6:5. Diváci se tedy mohli těšit na vyrovnanou sérii a kvalitní florbal.

A také tomu tak bylo. Jedna pěkná akce střídala druhou. Na začátku první třetiny sobotního utkání na Klimešce domácí brankářka zvládla trestné střílení soupeřek a hned na to útočnice přidaly první gól. Do druhé třetiny se vstupovalo za vyrovnaného stavu - 1:1. V této části však přišly problémy v podobě odskočení soupeřek hned o dva góly. Tým se však vzpamatoval a do sirény se Venclové podařilo vsítit kontaktní branku. V poslední části v rozmezí pouhých 20 vteřin správně zamířily Němcová a Klepalová a vedení ztracené v první třetině bylo zpátky. Do konce utkání se skóre již nezměnilo. Soupeřky se v závěru konci nechaly dvakrát vyloučit a neměly již sílu na zvrat v podobě vyrovnání. Za zmínku stojí také překonání diváckého rekordu z minulého týdne. Na tribunách totiž v sobotu fandilo úžasných 223 diváků. "Děkujeme, že jste s námi," vzkazuje jim vedení klubu.

Komentář domácího trenéra Davida Štursy: Krásné play-off utkání. Ze začátku jsme měli trochu problém plnit pokyny, ale postupně jsme se čím dál dostávali do hry a šli si pro vítězství. První krok je úspěšně za námi, zítra před námi další. Musíme se na něj precizně připravit, bude rozhodovat každý detail. Děkujeme skvělým fanouškům za podporu a soupeřem se uvidíme zítra v jeho hale.

Komentář asistenta trenéra hostů Danny Václavků: V celku vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla přesnější koncovka domácího týmu. Těšíme se na odvetu a doufáme, že to bude stejně dobrý a zajímavý zápas jako dnes.

FBC Kutná Hora – EAV SK Jihlava 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 8. Moravcová, 33. Venclová, 46. Němcová, 46. Klepalová - 17. Jašková, 22. Vytisková, 30. Bícová. Rozhodčí: Uhliarik - Prokop. Vyloučení: 0/2, bez využití. Diváků: 223.

Druhé utkání série se může při pohledu na konečný výsledek zdát jednoznačnější, ale opak je pravdou. Minimálně tedy co se první třetiny týče. To se totiž nedařilo prosadit se ani jednomu celku. Až ve 22. minutě otevřela skóre Moravcová po souhře s M. Dubskou. Kromě špatného střídání na straně Jihlavy a následného nevyužití přesilovky přidal celek z Kutné Hory ještě jeden gól. Ve třetí třetině se Jihlava přiblížila kontaktní brankou, ale to bylo naštěstí vše, co zmohla. To kutnohorské hráčky přidaly ještě dvě trefy navrch. Autorkou té první byla Spěváčková a čtvrtou poslala do prázdné brány Venclová v 60. minutě. S jihlavským EAV to byla skvělá série, za kterou se nemusí stydět ani jeden tým. Děkujeme také divákům, kteří vyjeli do SH Jihlava podpořit kutnohorský kádr. Jedeme dál!

Komentář trenéra hostů Davida Štursy: Je to tam, jedeme dál! Ale velká poklona soupeři, odehrál výborný zápas a donutil nás hrát naplno. Nevynechal jediný souboj, jedinou příležitost nám působit problémy. Děkujeme mu za to, takové zápasy potřebujeme, a navíc musel fanoušky bavit. Těm děkuji také, protože vytvořili skvělou atmosféru a hnali nás dopředu za vítězstvím. Teď musíme především regenerovat a pak se připravit na příští víkend. Další stanice semifinále!

Komentář trenéra domácích Romana Komendy: Vyrovnaný zápas, kde nám chyběla lepší koncovka. Děkuji hráčkám za utkání a celou sezónu a věřím, že na ní co nejlépe navážeme. Děkujeme také soupeři.

EAV SK Jihlava – FBC Kutná Hora 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 44. Bednářová - 22. Moravcová, 31., 60. Venclová, 46. Spěváčková. Rozhodčí: Janda - Kršek. Vyloučení: 1/0, bez využití. Diváků: 159.