Junioři FBC Kutná Hora porazili FA Mladá Boleslav i Texas Longhorns DDM P6!

26. říjen 2023, 05:50

Kutná Hora - Nabitý zápasový víkend popsali svými slovy trenéři a trenérky daných týmů FBC Kutná Hora. Jak byli spokojení se hrou svých svěřenců a svěřenkyň?

JUNIOŘI

V zápase s Texasem využila Kutná Hora úzkého kádru soupeře, který přijel pouze v šesti lidech do pole. Z neustálého tlaku se jí dařilo střílet góly a účinně likvidovat případné protiútoky. Poslední třetinu už protivník neměl dost sil, tak si junioři krásnými kombinacemi navýšili střelecké konto až na jedenáct branek.

Proti dobře organizované Mladé Boleslavi už museli Kutnohorští ukázat více florbalového umění. Po počátečním oťukávání zjistili, že mají více ze hry, gól však střelila akademie. Trpělivou hrou od obrany a zlepšeným pohybem v útoku se jim podařilo během druhé části otočit skóre a vybudovat si dvoubrankový náskok. Ten se jim podařil udržet i díky dvěma využitým přesilovým hrám v poslední třetině. Nejvíce bych vedle kolektivního výkonu od všech pochválil dvojici Landsmann, Tvrdík a v brance spolehlivého Brože.

TEXAS LONGHORNS DDM P6 – FBC Kutná Hora 0:11 (0:2, 0:2, 0:7)
Bez vyloučení. Branky a nahrávky KH: 7. Jaroš (Štursa), 9. Tvrdík (Dobeš), 14. Blahník (Tvrdík), 18. Jaroš (Štursa), 27. Landsmann (Paďouk), 28. Jaroš (Kobylarz), 29. Tvrdík (Landsmann), 30. Blahník (Landsmann), 31. Jaroš (Štursa), 35. Tvrdík (Dobeš), 35. Tvrdík (Landsmann).

FBC Kutná Hora – Florbalová akademie MB 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Vyloučení: 2:2, využití: 2:0, v oslabení: 0:1. 7. minuta – nájezd MB likviduje Brož. Branky a nahrávky KH: 16. Blahník (Dobeš), 22. Landsmann, 24. Landsmann (Paďouk), 31. Landsmann (Blahník), 35. Tvrdík (Blahník).

Sestava: Jakub Brož (C) – Adam Štursa, Ondřej Lokaj – Marek Dobeš, Štěpán Blahník – Daniel Vaněk, Štěpán Jaroš, David Kobylarz – Jaroslav Paďouk, Martin Landsmann, Tomáš Tvrdík
autor: Jan Dojčiak

MLADŠÍ ŽÁCI

V nedělním turnaji byl u všech kluků vidět herní posun. Postupně v tréninku pracují na individuálním zlepšení techniky. Začínají na hřišti lépe komunikovat a zlepšili obranu na vlastní polovině. Tento posun se projevil i v zápasech. V útoku mohli diváci vidět krásné kombinace, z kterých máme opravdu radost. Až na nepovedený zápas proti Kolínu se nám turnaj herně vydařil.

Sestava Kutné Hory: Jan Loužil – Matyáš Dvořák, Vojtěch Knopf, Štěpán Křikava, Tomáš Křížek, Patrik Musil, Filip Svoboda, Lukáš Šimonek, Pavel Tatíček, Martin Trpišovský, Michal Tvrdík, Jan Vosáhlo
autor: Martin Blahník

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Po úspěšném nalezení místní sportovní haly, za jejímž zmizení by se nemusel stydět ani Lord Voldemort, nás při prvním zápase čekal, pro nás doposud neznámý, tým hráček z Bohemians. Bohužel se nám nepodařilo na hřiště nastoupit a hrát od první minuty. Toho využily soupeřky a trestaly naše chyby. Do zápasu jsme se dostaly až v druhé polovině zápasu, ale soupeřky se nám už ve scóre dohnat nepodařilo. Nutno podotknout, že dost slibných gólových šancí nám pochytala šikovná brankářka Bohemky. Kutná Hora pohrála 3:5.

Druhý zápas byl o poznání jiný. Zlepšil se nám pohyb a chuť hrát s míčkem na florbalce byla také větší. Většinu zápasu jsme na hřišti dominovaly a soupeřky Rudná Panters k ničemu příliš nepustily. V zápase se nám podařilo vstřelit celkem 11 branek a z toho 7 jich umístila Isabela Jurtinová. V utkání se nepříjemně zranila hráčka soupeřek, které tímto přejeme brzké uzdravení.

Poslední zápas byl tradičně s hráčkami Žraloci Příbram, kteří v tomto turnaji předchozí dva zápasy vcelku pohodově vyhrály. Očekával se tak zajímavý zápas, jelikož s tímto soupeřem umíme hrát. Na zápas byly naše hráčky motivované a tomu odpovídala hra od první vteřiny. Holky byly aktivní, snažily se být první u míčku. Odměnou jim byla první branka v utkání. Hra však byla celkově velmi vyrovnaná, a tak skončila poločasem 2:2. Druhá půlka navázala na první. Styl hry byl aktivní a obě družstva se snažila vymyslet situaci, která by vedla k brance. Štěstí se přiklonilo na stranu soupeřek, kde si na dvakrát dokázaly z druhé vlny vytvořit tlak a z před brankového prostoru tak daly postupně dva góly, které konečným skóre rozhodly o celém zápasu. Kutnohorské hráčky po velmi zdařilém a odpracovaném výkonu podlehly domácím 2:4. V tomto zápase se nám zranila Natka Kantorová a Natka Lokajová, doufáme tak, že budou brzy fit.

Příští turnaj odehrají děvčata na Klimešce v 18. 11. v sobotu. Těšíme se na Vaši podporu, přijďte fandit.

Sestava: Dupalová Viktorie Marie – Sadílková Kateřina, Dupalová Ela Anna, Kantorová Natalie, Kuttová Klaudie, Pilcová Tereza, Šimčíková Klára, Jurtinová Isabela, Lokajová Natalie, Lencová Nikola, Křikavová Jolana
autor: Lucie Petráková

ELÉVKY

21.10. jsme odehráli turnaj v Mladé Boleslavi proti florbalová akademie MB bílé, TJ Sokol Nové Strašecí, FbŠ Bohemians bílé, FATPIPE Tigers Start98. Elévky odjely v základní sestavě 3 + 1 Vosáhlová E., Pospíšilová T., Kubešová K., Šimčíková M.. Turnaj asi nedopadl tak, jak by si holčičky představovaly, ale i přes malý počet hráček dokázaly ukázat, že nikomu nic nedají zadarmo dva zápasy musely odehrát v základní sestavě, a to bez střídání, přesto obhájili jednu výhru. Získaly obdiv jak můj, tak fanoušků, tak hráček a trenérů z ostatních týmu, kteří jim moc fandili.