Každá série jednou končí, i ta vítězná kutnohorských florbalistů

21. prosinec 2011, 14:30
(aktualizováno: 21. prosinec 2011, 14:30)

Praha - Do tohoto víkendu drželi kutnohorští florbalisté šestizápasovou šňůru bez porážky. V neděli se střetli v pražské hale v Drtinově ulici s posledním týmem tabulky 3. liga mužů - divize III FbŠ Bohemians C a dosud osmým týmem Kings Praha. Z těchto dvou zápasům se jim však nepodařilo ukořistit jediný bod.

Sestava Kutné Hory:
Bochníček Bohuslav, Matoušek Pavel; Mašín Jan, Reinert Martin – Štípek Jan (C),  Kunášek Martin, Pilař Ondřej; Kuchař Aleš, Dus Jan – Kašný Daniel, Hodan Lukáš, Milo Michal; Rejna Václav; Milo Zdeněk (trenér).

Výsledky:
SKP Olympia Kutná Hora – FbŠ Bohemians C  1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
branky: 7. Pilař ( Štípek)
vyloučení: 9. Kunášek, 35. a 39. Kuchař; využití: 0:1

Podle tabulky soutěže by v tomto utkání měli hrát pomyslnou roli favorita hráči Kutné Hory. Realita však byla odlišná. Zápas začaly oba celky vyčkáváním, co udělá soupeř. V 8. a 14. minutě Bohemka využila dvou zaváhání v obraně Olympie a šla do vedení 2:0 po první třetině. Přestože se ve druhé třetině Kutná Hora dostávala do vyložených šancí, v koncovce se jí nedařilo. Jedinou branku této třetiny ale i celého utkání se podařilo vstřelit Pilařovi. To bylo ze strany Olympie, co se týče gólové produkce vše. Soupeř hrál chytře a čekal na chyby ze strany Kutné Hory, jichž také ve snaze zvrátit průběh utkání přišlo požehnaně. Ani týmová porada ve formě time-outu za stavu 1:5 nepomohla a Olympia se tímto utkáním protrápila až do konečného stavu 7:1. V příštím utkání by si měli dát hráči Olympie pozor na hráče s číslem 8 - Ondřeje Pecháče, který jim nasázel čtyři góly a k tomu přidal jednu asistenci.

Kings Praha – SKP Olympia Kutná Hora 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
branky: 2. Hodan (Kašný), 5. Pilař (Štípek), 24. Štípek (Kunášek), 31. Hodan (Kašný)
vyloučení: 7. Hodan, 41. Matoušek; využití: 0:1

Do toho zápasu nastoupili Kutnohorští s cílem napravit si reputaci z předešlého zápasu. To si jim zpočátku dařilo, již ve 2. minutě otevřel skóre Hodan a o necelé tři minuty po něm zvýšil na 2:0 Štípek. Olympia se však svou nekompaktní hrou na obou stranách hřiště dostávala zbytečně pod tlak a soupeř stačil ještě během první třetiny otočit stav na 3:2. Pravděpodobně klíčovým momentem utkání byl právě rozdílový gól na 3:2, kdy nahození zpoza branky smolně propadlo do branky Olympie pět vteřin před koncem první třetiny. V průběhu následujících dvou třetin si Olympie vypracovávala dost slibných gólových příležitostí. Hrála dokonce 4 přesilovky, ale soupeř dál kontroloval vedení a Kutná Hora se musela smířit se svou třetí prohrou v sezoně.