Kutnohorské céčko sehrálo v Berouně dvě utkání - s Kolínem a Pragsportem

9. březen 2014, 22:29
(aktualizováno: 9. březen 2014, 22:29)

Beroun - Florbalisté mužského céčka SKP Olympia Kutná Hora měli na programu další soutěžní zápasy. Ve Sport Edenu Beroun nejprve změřili síly s béčkem FBC Pitbulls Kolín a poté s Pragsport.

Soupiska Kutné Hory: Bochníček Bohuslav, Merenus Jan – Pospíšil Jiří, Vedral Filip, Lopour Zdeněk, Reithar Marek, Vlk Martin, Bochníček Jaroslav, Hönig Pavel, Baťa Petr, Duben Tomáš

SKP Olympia Kutná Hora C - FBC Pitbulls Kolín B 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
Vyloučení: 1/1, využití: 0/1
Utkání, které se v průběhu proměnilo na souboj mezi střelci Pitbulls a brankářem Bohoušem Bochníčkem. Nebýt jeho zákroků a úspěšné obranné práce zejména kapitána Filipa Vedrala mohla si Olympie z Berouna odvést větší debakl. Kolín své větší příležitosti dokázal zužitkovat a radoval se jak z využité početní výhody, ale také z úspěšně proměněného trestného střílení. Sečteno, podtrženo – zasloužené vítězství kolínských pitbullů.

Pragsport - SKP Olympia Kutná Hora C 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)
Branky KH: 3. Reithar (Bochníček B.), 16. Bochníček J. (Reithar), 17. Lopour, 34. Bochníček J. (Vlk), 35. Bochníček J. (Reithar)
Bez vyloučení!
Do zápasu naskočil do pole i brankář Bohouš Bochníček a s další posilou z A týmu Markem Reitharem vytvořil jednu obrannou dvojici. Právě tito dva borci byli u vyrovnávací branky na 1:1, kdy předvedli ukázkové překřížení a následný nechytatelný projektil Marka Reithara do „šibenice“. Hráči Pragsport, ale i nadále dokázali nebezpečně hrozit z jednoduché kombinační hry, kterou předváděli celý zápas. Nejvíce práce měl v první třetině brankář Olympie Honza Merenus. Pragsport dokázal odskočit do dvoubrankového vedení a zejména při třetí brance pražského týmu se musel brankář Kutné Hory začervenat, když mu jednoduchá střela spadla do branky. Aktivní Kutná Hora zlepšila do druhého dějství pohyb, napadání a dostávala soupeře pod čím dál tím větší tlak. To mohlo mít jediné vyústění. Nejprve snižující branka z hole Jardy Bochníčka, jenž zužitkoval přihrávku Marka Reithara a z otočky přesně zamířil k pravé tyči. Následně mohlo být srovnáno, ale Jarda Bochníček trefil tyčku odkryté klece po výborně naservírovaném pasu Zdendy Lopoura. Další útočná akce už brankou skončila. Zdenda Lopour nedal brankáři soupeře šanci střelou od mantinelu. Ovšem Pragsport šel opět do jednobrankového vedení. Bek Jiří Pospíšil jako poslední hráč chyboval a forvard Pragsportu uspěl v souboji v tváří tvář s brankářem Merenusem. Do závěrečné periody vrhla Kutná Hora všechny síly do útoku a nadále si vytvářela „gólovky“. Několik příležitostí hráči Pragsport obětavě zblokovali. Poté si slovo vzal Marek Reithar a jeho dělovka se odrazila od dvou tyček a skončila před brankovou čárou. I když to zprvu vypadalo na jasnou gólovou situaci, rozhodčí rozpažil. Když zbývali do konce čtyři minuty, vyžádala si Kutná Hora oddechový čas. Olympie stáhla hru na 7 vyvolených, a to se vyplatilo. Vyrovnávací branku vsítil z další otočky, tentokrát ve velkém brankovišti, Jarda Bochníček po pohotovém přiťuknutí Martina Vlka. Neuběhla ani minuta a Olympia zaslouženě vedla. Svůj útočný tlak přetavila ve vítěznou branku. Typická souhra beka Marka Reithara a útočníka Jardy Bochníčka skončila opět brankou. Závěr zápasu, necelou minutu a půl, si Olympia už pohlídala a soupeři nedovolila žádné zdramatizování. Naopak mohla opět skórovat nebýt včasného zásahu obránce Pragsportu. Po bojovném a týmovém výkonu až do konce utkání se hráči „Céčka“ zaslouženě radovali ze zisku 3 bodů.