Kutnohorští florbalisté prohráli divizní zápas na hřišti Vinohrad B

8. listopad 2023, 06:41

Kutná Hora - Florbalisté FBC Kutná Hora v neděli rozehráli 9. kolo divize mužů proti TJ Sokol Královské Vinohrady B, bohužel neúspěšně.

Na začátku zápasu - většinu první třetiny - se týmy postupně „oťukávaly“. Až v šestnácté minutě otevřel skóre tým z Vinohrad. Na to dokázali Kutnohorští rychle odpovědět dvěma góly a otočit hru na svou stranu. Druhá třetina nebyla, co se týče vývoje poměru vstřelených branek, moc plodná. Minutu před druhou sirénou ale vstřelil branku M. Trník a Kutná Hora již vedla s komfortním náskokem.

Avšak třetí část přinesla obrat v neprospěch kutnohorského výběru. Po vyloučení M. Trníka domácí využili přesilovku. Poté přidali i další trefu a rázem bylo vyrovnáno. 55. a 56. minuta byly plné zvratů. Po dvou rychlých brankách soupeřů a jedné Kutné Hory byl stav scóre 5:4. V koncovce celého zápasu již kutnohorský výběr nedokázal najít odpověď ani při hře v šesti bez brankáře. Prázdnou bránu využil naopak soupeř a upravil stav na konečných 6:4. Pro výběr Adama Rowe to je již čtvrtá prohra v řadě.

Další šance ukázat své výkony a zvrátit nehezkou sérii bude v sobotu 11.11 v 18 hodin v SH Klimeška.

Komentář hostů Rowe Adam (Trenér): Počítali jsme, že soupeř bude florbalovější, což se také potvrdilo. My jsme se dlouho rozehrávali. Trvalo nám, než jsme se dostali do tempa. Druhá třetina od nás byla už lepší, byli jsme trpěliví, plnili jsme pokyny. Bohužel jsme neproměnili spoustu šancí, které by možná pomohly ke klidnějšímu průběhu na naší straně. Třetí třetina nám nevyšla a soupeř trefil vše, co se dalo. Děkujeme soupeři a snad budeme v příštím zápase lepším týmem až do konce utkání.

Komentář domácích Ondrejčík Gustav (Trenér): Soupeř hrál v tempu, což nám určitou část zápasu činilo potíže. Postupem času jsme se s tím však srovnali a začali se prezentovat více svou hrou. Ve třetí třetině skvělá otočka, konečně nám to tam začalo padat a výsledkem je výhra. Děkujeme houževnatému soupeři za zápas.

TJ Sokol Královské Vinohrady B - FBC Kutná Hora 6:4
branky: 16. Lukáš Chvátal, 43. Jan Pinkas, 50. Matěj Špaček, 55. Jan Švejda, 55. Vít Neuman, 60. Jan Otta - 18. Michal Trník, 19. Lukáš Drahný, 40. Marek Trník, 56. Jakub Jedlička; rozhodčí: Filip Novák - Alexander McIntosh; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Jiří Trojan 13 - Bohuslav Bochníček 36; po třetinách: 1:2, 0:1, 5:1.