Mužský florbalový tým FBC Kutná Hora slaví úspěch, ženy berou prohru

15. listopad 2023, 06:54

Kutná Hora - Do bojů o florbalové body o víkendu zasáhly i týmy mužů a žen FBC Kutná Hora:

Sobotní utkání zvládli lépe muži díky jejich vysoké výhře na Budějovickým béčkem. Ženy bohužel nestačily na první tým tabulky - Dobrušku. Mužský výběr si v sobotu hravě poradil se Štíry B z Českých Budějovic. Ty porazili vysoko 14:5. Tímto výkonem zvrátili sérii několika proher v řadě a věřme, že se započali jinou sérii - sérii výher. V zápase již od 8. minuty, když otevřel skóre Schwarz, vedl kutnohorský výběr. Nejvíce aktivními sběrači bodů bylo duo M. + M. Trníkovi. Celkem se jim podařilo nastřílet 10 kanadských bodů a přispět nimi k důležité výhře. Další utkání hrají muži proti Jindřichovu Hradci v sobotu 18.11. od 19:30.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Konečně jsme prolomili sérii proher. Řekli jsme si, co zlepšit a dneska se nám to celkem dobře dařilo. První dvě třetiny jsme plnili, co jsme chtěli. Hráli jsme naši hru. Ve třetí třetině jsme se opět přizpůsobili hře a dostali zbytečné branky. Rozhodně ale celkové zlepšení. Důležité tři body a příští týden musíme potvrdit. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.

Komentář hostů Bicek Lukáš (Vedoucí): Dnešní zápas se těžko hodnotí, protože z naší strany jsme nepředvedli vůbec nic. Zranění jenom podtrhuje naší bídu. Musíme zápas hodit za hlavu a soustředit se na příští víkend. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se na odvetu.

FBC Kutná Hora - FBC Štíři Č. Budějovice B 14:5
branky: 7. Jiří Schwarz, 8. Marek Trník, 16. Antonín Tvrdík, 27. Lukáš Drahný, 28. Antonín Tvrdík, 36. Michal Trník, 40. Michal Trník, 46. Lukáš Drahný, 48. Lukáš Martin, 50. Jiří Schwarz, 52. Michal Trník, 53. Ondřej Spurný, 54. Lukáš Staňo, 57. Lukáš Martin - 34. Šimon Perek, 38. David Caha, 48. Adam Severin, 54. Tomáš Kotlan, 58. Šimon Perek; rozhodčí: Tomáš Novák - Filip Novák; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 59; zásahy brankářů: Jaroslav Dlouhý 13 - Radek Kulhan 15, Lukáš Bicek 1; po třetinách: 3:0, 4:2, 7:3

Ženy vyjely na 10. kolo 1. ligy žen do Dobrušky vyzvat první tým tabulky, který vede o rovných 15 bodů před Kutnou Horou. Statistického favorita se bohužel nepodařilo porazit. Již od začátku utkání vedl a svůj náskok postupně navyšoval. Jedinou trefu hostujícího týmu - Kutné Hory - zařídila Melánie Dubská za asistence své sestry Natálie v 48. minutě. V tu chvíli již jen upravovala skóre na 4:1. Věřme, že o víkendu 25. a 26.11. se bude dařit lépe. Ženy totiž odehrají hned dva venkovní zápasy. Jeden s Brnem a druhý bude proti Šitbořicím.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Hodnocení je jednoduché, bojovnost proti takovému soupeři nestačí. Soupeř byl florbalově lepší a zaslouženě vyhrál. Nezbývá než mu poblahopřát k vítězství. My máme o čem přemýšlet.

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Trenér): Dnes jsme si zápas poctivě odmakali a odbojovali. I když nás občas trápily nepřesnosti, tak jsme našim skvělým divákům nadělili svatomartinskou výhru, která byla zasloužená a celkem přesvědčivá. Průběh zápasu jsme měli pod kontrolou, za což hráčky chválím. Děkuji soupeři za utkání a snahu hrát florbal, do dalších zápasů přeji hodně štěstí.

FBC Dobruška - FBC Kutná Hora 5:1
branky: 10. Veronika Kyšková, 18. Adriana Horáková, 26. Victoria Bartošová, 42. Veronika Eimannová, 50. Veronika Kyšková - 48. Melánie Dubská; rozhodčí: Filip Neumann - David Richter; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 142; zásahy brankářů: Karolína Špačková 16 - Lucie Melicharová 19; po třetinách: 2:0, 1:0, 2:1