Orlové FBC Kutná Hora sahali po postupu do prvního výkonnostního koše

13. listopad 2018, 05:38

Kutná Hora - Ve 4. kole vyrazili elévové FBC Kutná Hora opět k zápasům ve druhém výkonnostním koši.

Po výborném týmovém výkonu na předešlém turnaji jsme vstupovali do prvního zápasu s Olympem Poseidon s větší sebedůvěrou. Po zcela vyrovnané 1. půli (poločasové skóre 3:2) jsme v další části začali využívat naše střelecké příležitosti, které nás dovedly k pohodlnému vítězství 12:5. Vedle tradičně produktivní 1. a 2. formace se výborně předvedla i 3. trojka v čele s Markem Dobešem, která dokázala nejen skvěle pokrýt nebezpečné hráče Olympu, ale i vstřelit důležité branky.

V následném zápase nás čekal dosud neznámý modrý tým Technologů z Mladé Boleslavi. Kluků bylo sice jen 6, ale s obrovským brankářem budili respekt. Zápas se hrál od počátku ve vysokém tempu, v nasazení nebylo Orlům ostatně po celý turnaj co vytknout. Náročná a rychlá hra bohužel přinášela na naší straně i řadu nepřesností v koncovce. Pohledný a vyrovnaný zápas skončil zaslouženou remízou 6:6.

V pauze před posledním zápasem si kluci odskočili z hřiště mezi fanoušky a neúnavnou podporou týmu Olympu v zápase proti Modrým z MB dopomohli Olympu k vítěznému výsledku, který poslal Orli do finále, kde na nás čekali Draci z Čerčan.
Ani v posledním zápase náš tým nepolevil a po poločasovém výsledku 5:3 jsme byli nadohled dalšímu velkému úspěchu. Nicméně soupeř vstoupil do 2. půle několika slepenými góly, které zcela otočily běh zápasu. I přes velké úsilí našeho týmu v závěru, kde nám chyběla i trocha štěstí, se nepodařilo zápas zvrátit. Výsledek 6:8 znamenal teprve třetí porážku Orlů v letošní sezóně.
Klukům patří opět velký dík. Jejich individuální i týmové výkony nám rostou každý turnaj před očima, nezbývá než se těšit na další kolo.

Autor: Toman R.

Orlíci při své premiéře ve třetím výkonnostním koši nezklamali

Při své premiéře ve třetím výkonnostním koši Orlíci potvrdili své dosavadní výborné výkony. Ve skupině se utkali s Draky Říčany a s Pitbulláčky Kolín. Oba soupeři byli určitě zkušenější a technicky lepší, ale Orlíci chybějící zkušenosti nahradili dobrým pohybem a kolektivním pojetím. Přestože konečné výsledky obou zápasů vypadají jednoznačně, tak herně Orlíci rozhodně nezklamali. V obou utkáních do poločasu drželi vyrovnaný stav, a i když se soupeři nakonec prosadili, tak si Orlíci vypracovali dost šancí ke korekci výsledku. Scházela jen lepší produktivita a někdy i trochu sportovního štěstí. V posledním zápase o udržení se Orlíci se stejnou chutí pustili i do Sparty Praha. Ačkoli se Sparta ujala vedení, do poločasu se jim podařilo vyrovnat. Ve druhé půli už byli Orlíci lepším družstvem a jen zásluhou výborného brankáře Sparty utkání nakonec neskončilo mnohem výraznějším rozdílem.

Všechny složené útoky včetně brankáře zahrály na turnaji znovu výborně. Nejproduktivnější a rozhodující výkon však tentokrát předvedla naše mini trojka Janeček, Liberský, Kamenář.