Tým mladších žáků FBC Kutná Hora Černí se utkal s týmy z úplné špičky

22. listopad 2018, 01:04

Kutná Hora - Poprvé v historii se kutnohorský tým mladších žáků FBC Kutná Hora představil ve 2. výkonnostním koši. Kvůli složitému systému nasazování týmů v jednotlivých koších se Kutná Hora na turnaji utkala s týmy, které patří do úplné špičky soutěže a zároveň mají tu největší značku - bojovala s áčkem Mladé Boleslavi, Sparty nebo Tatranu.

Na zápasy jsme se všichni předem moc těšili, musíme však přiznat, že nám turnaj moc nevyšel. Základem neúspěchu byl hned první poločas prvního utkání s Mladou Boleslaví. V hlavách jsme měli jméno soupeře a nepředvedli vůbec nic z toho, co je nám vlastní. Neukázali jsme vůbec nic, na hřišti dominoval soupeř a jen díky výkonu brankaře Matěje Němce jsme neodcházeli s větší porážkou.

V dalších zápasech jsme se již zvedli a dokázali potrápit Tatran a Spartu. I přes tři porážky zůstáváme optimisty a věříme, že navážeme na výkony, které takhle parta předváděla v nižší kategorii dva roky zpátky, kdy patřila mezi ty úplně nejlepší ve své kategorii. Jsme přesvědčeni o tom, že se rychle vrátíme do vyššího koše, kluci na to určitě mají.

Zápasy ve skupině:
FBC Kutná Hora – Technology Florbal MB Black 0:7 (0:6)

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice 2:4 (0:0)
Branky: Netolický, Vaingát (Asistence: Vašíček, Trník Michal).

Zápas o udržení:
FBC Kutná Hora – Acema Sparta Praha RED 3:6 (1:3)
Branky: Vaingát, Martínek, Trník Michal (Asistence: Lokaj, Štursa).

Autor: Pavel Netolický.

Mladší žáci Rudí:

V prvním zápase proti pražským Tigers byli hráči Kutné Hory lepší, svůj tlak však nedokázali přetavit ve více, než jeden gól. Po této remíze však jednoznačně porazili tým Bučis a brankář Matěj Němec vychytal čisté konto. On byl také hlavní postavou finále, ve kterém držel naděje proti favorizovanému soupeři. Ještě minutu a půl před koncem vedla Kutná Hora 3:2, nakonec však technická vyspělost Dvojky rozhodla o její výhře. Celý turnaj však bylo vidět, jaký naši mladší žáci udělali pokrok, zvláště ti, kteří začali teprve nedávno. Velkou pochvalu zaslouží Jirka Švejnoha – posila z elévů, který se dokázal prosadit i na velkém hřišti. Za zmínku také stojí první gól velké bojovnice Terezky Kouřilové za mladší žáky.

Prague Tigers Orange – FBC Kutná Hora - Rudí 1:1 (1:1)
FBC Kutná Hora - Rudí – FC Bučis Team Yellow 4:0 (2:0)