Víkendová bilance FBC Kutná Hora: Muži bez bodu, ženy jich přivezly pět!

29. listopad 2023, 07:28

Kutná Hora - Hned tři zápasy sehrály o víkendu elitní týmy florbalového klubu FBC Kutná Hora: Muži v sobotním utkání podlehli doma plzeňskému soupeři i přes dobrý začátek, naopak kutnohorským ženám ve dvou zápasech venku "snědly" pomyslnou třešničku na dortu v podobě šesti bodů Aligators Šitbořice.

Muži

Do sobotního zápasu mužů vstoupili kutnohorští skvěle. Vizuál hry vypadal famózně. První třetinu domácí ovládli 3:2 i díky nádherně provedenému trestnému střílení v podání Marka Trníka. Tato paráda však skončila 21. minutou, kdy poslední branku Kutné Hory vstřelil Petr Vávra. Od té doby se již tým Adama Rowe neprosadil. Týmu se nedařilo proměňovat šance ani při hře čtyři na pět. 58. minuta pojistila výhru Goril, když zvýšili na konečných 4:6. V závěru přišla ještě na scénu varianta hry bez brankáře proti oslabenému týmu. Avšak ani to nepomohlo při dvouminutovém obléhání útočné poloviny soupeře.

„Je znát posun v naší hře oproti začátku sezóny, ale musíme makat dál“, řekl Adam Rowe při hodnocení výkonů s hráči. "Nezbývá tedy nic jiného než hodit tento zápas za hlavu, ponaučit se z chyb a věřit, že příští utkání bude mít jiný konec než toto," dodal.

Komentář domácích Rowe Adam (Trenér): Dobrý zápas se vším všudy. Dnešní utkání rozhodlo neproměňování šancí a naše chyby, které hráči Plzně trestali. Děkujeme soupeři za hru a hodně štěstí v dalších utkáních.

Komentář hostů Lehečka Kryštof (Vedoucí): V první řadě chci poděkovat za velmi kvalitní zápas a fair-play utkání. Pro nás to bylo velmi těžké utkání, o to víc jsme rádi za cenné body, které vezeme domů do Plzně! Věřím, že toto utkání nám ukázalo naše silné aspekty a aspekty, na kterých musíme stále pracovat. JE-DE-ME! Hezký večer VŠEM!

FBC Kutná Hora - FBŠ ATT Gorily Plzeň 4:6
branky: 12. Michal Trník, 13. Ondřej Spurný, 16. Marek Trník, 21. Petr Vávra - 3. Jiří Kratina, 19. Vojtěch Beneš, 24. Matěj Surák, 34. Matěj Surák, 39. Ondřej Sihelský, 58. Ondřej Budek; rozhodčí: Martin Preclík - David Kozlík; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 87; zásahy brankářů: Bohuslav Bochníček 32 - Vojtěch Šimůnek 33; po třetinách: 3:2, 1:3, 0:1

Ženy

Ženy svůj první víkendový venkovní zápas zvládly. Kutnohorské hráčky otevřely skóre již v 9. minutě, když Natálie Trpišovská našla skulinku v Brněnské brance. To však bylo pro první část vše. V druhé části zápasu vypadal vývoj hry dost podobně jako v té první. Ve 33. minutě vstřelila po přihrávce Nikoly Knížové Natálie Dubská druhou branku Kutné Hory. Do šaten se tedy odcházelo za příjemného stavu 0:2. Třetí třetinu však rozehrály lépe Brněnské hráčky a upravily skóre na 1:2. To bylo však vše, co se týče vstřelených branek. V závěru utkání ještě přišla dramatizace, když si šla na dvě minuty sednout Melánie Dubská na trestnou lavici za hrubost. Tlak Brněnských však nepřinesl žádné ovoce a zápas skončil lépe pro výběr Davida Štursy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Kutná Hora 1:2
branky: 44. Linda Hyksová - 9. Natálie Trpišovská, 33. Natálie Dubská; rozhodčí: Jan Karafiát - Šimon Grega; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 82; zásahy brankářů: Nikola Vanďurková 12 - Lucie Petráková 22; po třetinách: 0:1, 0:1, 1:0

Na druhé utkání musely ženy odjet do Křenovic. Cestu do této vesnice na východ od Brna si zpříjemnily právě návštěvou vánočního Brna. Ve 14 hodin však vyměnily teplé kabáty a vánoční náladu za dresy a plnou soustředěnost na zápas proti Aligators Šitbořice. Skóre, stejně jako v sobotu, první otevíraly hráčky z Kutné Hory. O vyrovnání se následně postarala Hroudová v 15. minutě první části. V druhé třetině navíc šly soupeřky do vedení. Na to naštěstí našla odpověď Spěváčková (G) s Labudovou (A). Celých 60 minut hry se hrálo čistě, bez vyloučení, takže nebyl prostor si vyzkoušet hru v oslabení nebo přesilovku. Třetí třetina byla bez změny vývoje zápasu, tudíž se muselo za stavu 2:2 prodlužovat. Své vyloučení ze sobotního zápasu vykoupila Melánie Dubská, když svou trefou urvala vítězství a i druhý bod do prvoligové tabulky.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): Dneska to byl vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás. Soupeř nám svou aktivní hrou a napadáním dělal problémy. Na druhou stranu jsme si jasně ukázali, co funguje a co ne. Máme před sebou hodně nejen florbalových úkolů. Děkujeme soupeři zápas a přejeme mu hodně štěstí do dalších utkání.

Komentář domácích Dolíhal Zdeněk (Trenér): V první třetině jsme měli problém s aktivním pohybem soupeřek, pak jsme si však řekli co a jak a šlo to. Alespoň ve druhé části to šlo. Ve třetí třetině se nám nedařilo hrát s klidem a pohodou, jak bychom potřebovali, z čehož pramenily šance soupeře. Naštěstí nás držela skvělá gólmanka. Bohužel v prodloužení naší vinou a nedůrazem jsme se připravili o bonusový bod. Děkuji našim super fanouškům, soupeři i rozhodčím. Soupeřkám přeji šťastnou cestu domů.

Aligators Šitbořice - FBC Kutná Hora 2:3p
branky: 15. Eliška Hroudná, 25. Monika Zimolová - 4. Lucie Spěváčková, 33. Lucie Spěváčková, 63. Melánie Dubská; rozhodčí: Vojtěch Haleš - Matyáš Reif; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Simona Pytlíková -3 - Lucie Melicharová -2; po třetinách: 1:1, 1:1, 0:0, 0:1