Bezgólovou sérii ukončili, tu bez vítězství ale ne

15. listopad 2009, 16:02

Čáslav - Fotbalisté FC Zenit Čáslav na závěr podzimu předehráli druhé jarní kolo II. ligy. Hostili jednoho z aspirantů na postup, FC Tescoma Zlín, kterému v úvodním kole letošního ročníku podlehli 1:0. Zenit sice ukončil jednu sérii bez inkasované branky, ovšem tu další, bez vítězství, prodloužil na šest utkání.

Čáslav - Zlín 2:3 (2:2)

Počasí ukázalo svou vlídnější tvář a diváky dostali do varu i Čáslavští. Ti na svého soupeře doslova vlétli. Kunáška ještě zastavil ofsajd, ale ve 4. min. si J. Vít porovnal hráče před rohovým kopem, Vlasko mu posadil balón přímo na hlavu a obránce Zenitu ukončil 270 minut, po kterých Čáslavští čekali na vstřelenou branku - 1:0. Zlín se z brzkého gólu oklepal po dvaceti minutách, Vozábal vysunul Žůrka, ten našel v nebezpečné vzdálenosti Šmahaje, ovšem Valeš jeho střelu vytáhl. Podruhé se skóre měnilo právě po následném rohu, kdy Zbožínek vrátil centr před bránu a Vozábal hlavou srovnal na 1:1. Valeš se musel mít na pozoru i ve 29. min., kdy čelil pokusu Vozábala a dorážce Pazdery. I do třetice padl gól po rohovém kopu - Ve 41. min. Brunclík našel T. Brezinského, který sice dopadl na zadnici, ale ještě před tím hlavou balón poslal obloučkem do vzdálenějšího horního růžku - 2:1. Radost domácích však vydržela jen do rozehrání - po dlouhém míči za obranu utekl Žůrek a Zlín podruhé srovnal - 2:2. K další hlavičce po rohovém kopu se ještě ve 45. min. dostal T. Brezinský, jenže brankář Kořínek mu tentokrát skórovat nedovolil.

Po třech minutách druhé půle domácí varoval Žůrek, když dostal míč do branky. Gól se ale ještě pro ofsajd nepískal. Skóre mohl opět na stranu domácích překlopit v 51. min. Fikejz, jenže z úhlu napálil balón je do tyče. Rozhodující gól pak přinesla až 60. minuta, ovšem bohužel pro domácí na druhé straně: T. Brezinský nedosáhl pořádně na míč a Vozábalův nepovedený centr na Žůrka skončil u tyče - 2:3. O dvě minuty později napřáhl ke střele Dobal, ovšem jeho pokus obrana Zlína tečovala vedle. Čáslavští dobývali branku soupeře, Brunclíkův ostrý centr na přední tyč vyboxoval Kořínek do bezpečí. Do hry domácích se ale vloudily nepřesnosti a Zenit dohrával v útlumu. Pojišťovací branku navíc mohl přidat soupeř: V 79. min. Elšíkovu před Valeše naštěstí minul ve skluzu Kroupa a v 82. min. po Žůrkově přihrávce neproměnil dobrou šanci Bačík. V 90. min. se do vápna Zlína hrnul Brunclík, ale vyrovnávací gól z toho nebyl. Poslední příležitostí pro vyrovnání byl pro Čáslav trestný kop v nastaveném čase. Brunclík sice mířil za zeď, ovšem o kousek zlínskou bránu minul.

Branky: 4. J. Vít, 41. T. Brezinský - 21., 60. Vozábal, 42. Žůrek. Rozhodčí: Ardeleánu - Gallo, Handlíř. ŽK: Brunclík, Kotyza - Žůrek, Bača, Kořínek, Šmahaj. Diváků: 428. Čáslav: Valeš - Kotrba, Ricka, J. Vít, Klučiar (32. T. Brezinský) - Vlasko (67. Markovič), Haniak (67. Kotyza), Brunclík, Dobal, Kunášek - Fikejz. Trenér Zdenko Frťala. Zlín: Kořínek - Kroča, Zbožínek, Jelínek - Görner (46. Bača) - Pazdera, Vozábal, Šmahaj, Lukaštík (46. Elšík) - Žůrek, Kroupa (81. Bačík). Trenér Ladislav Minář.