Čáslav udolala v divizní premiéře pardubickou rezervu gólovou hlavičkou Růžičky

14. srpen 2016, 20:04

Čáslav - Divizní kapitolu fotbalisté Čáslavi otevřeli v neděli na domácím hřišti, kde přivítali rezervu FK Pardubice. Zápas nakonec rozhodla prakticky jediná povedená akce zakončená hlavičkou Jiřího Růžičky k tyči:

Čáslav - Pardubice 1:0 (0:0)

Domácí novou sezonu nezačali špatně, svého soupeře na půl hodiny zatlačili, ovšem územní převaha jim nebyla nic platná. O střelbu se pokoušel M. Král, jenže žádná z ran se neujala, největší šanci Čáslavi měl ve 20. min. Špičák, kterého vysunul Vebr. Jenže slibný útok zabrzdil a po kličce mířil jen do obránce Staňka. Ve zbytku prvního poločasu hosté hru v poli vyrovnali, ovšem centrované míče jistě pochytal gólman Kubát. A když Petráň z jediné střely na čáslavskou bránu mířil vedle, šlo se do kabin bez branek.

Po změně stran Čáslavi nic nepřineslo několik rohů, naopak hosté vystrčili růžky z rychlých protiútoků. Ani oni ale nebyli ve finále úspěšní. V 55. min. Bláha protáhl z úhlu domácího brankáře Kubáta, Valenta z druhé strany dorážel naštěstí pro Čáslav vedle. Rozhodující okamžik přinesla 74. min.: Bodlák vybojoval míč, vysunul Strnada, po jehož centru se gólman Hrnčíř natahoval marně na hlavičku Růžičky k tyči - 1:0. V 83. min. chybělo hostům k vyrovnání jen pár centimetrů, když se Valentova rána ze střední vzdálenosti odrazila od břevna do země a ven z čáslavské brány! Fanoušci modro-bílých barev si oddechli, Čáslav výsledek už udržela a oslavila tři premiérové body.

"Výhra je dnes asi důležitější, než předvedený výkon. Hodně jsme se natrápili a na body jsme se hodně nadřeli. Budeme si jich nesmírně vážit," ulevil si jeden z trenérů Čáslavi Jiří Antoš. "Začátek pro nás nebyl lehký, nezvládli jsme první poločas," začal hodnotit utkání a pokračoval: "Chtěli jsme hrát hodně aktivně nahoře a to se nám nedařilo. Pokyny neplnili hlavně podhrotoví a ofenzivní hráči po stranách. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavění a to nám pomohlo. Měli jsme tam více šancí, i když v závěru jsme při břevně soupeře měli hodně štěstí. Povedla se nám jedna akce, která skončila gólem. Výkon optimální nebyl, jsme ale spokojení s nasazením a vůlí hráčů, řada z nich skončila křečmi. Výkon do kvality nám chyběl."

Čáslavi chybělo několik zraněných hráčů. "Milan Antoš má zraněná třísla, Matin Frejlach dohání tréninkové manko. U něj se ještě řeší, zda u nás vůbec bude. Vladimír Maxa bude zraněný asi dlouhodobě, má natržený lýtkový sval," vypočítal marody Jiří Antoš.

Branka: 74. Růžička. Rozhodčí: Košan - Cupl, Hodek. ŽK: Špičák - Málek. Diváků: 230. Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička (90.+1 R. Vajgl), Jeníček, Kunášek - Vebr - M. Král (65. Strnad), Váňa (85. Richard), Vančura, Hannich (80. D. Dastych) - Špičák (69. Svoboda). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Pardubice B: Hrnčíř - Přibyl, Staněk, Řehák, Pánek - Bláha, Prokopec, Málek (80. Gašpar), Kim - Petráň, Valenta. Trenér Jaroslav Michal.