Čáslav zůstvává u dna tabulky ČFL, doma odevzdala všechny body týmu Brozan

13. září 2015, 19:50

Čáslav - Po šesti odehraných zápasech fotbalisté FK Čáslav vybojovali pouze tři body, a tak bylo jasné, že v nedělním duelu s Brozany potřebují vyhrát.

Čáslav - Brozany 0:1 (0:0)

Do branky Čáslavi se poprvé postavil Vojtěch Vorel a hned z kraje utkání domácí podržel, když reflexivním zákrokem zlikvidoval tutovou šanci Müllera z bezprostřední blízkosti. I když hosté působili živějším dojmem, hra se přece jen přestěhovala do středu hřiště a diváci dlouho čekali na šance. Ve 34. min. Vopat vysunul po pravé straně Váchu, který poslal míč po zemi do šestnáctky a Pelikán přihrávku srazil těsně vedle tyče vlastní brány. Ve 39. min. po několika odrazech se do míče opřel Vácha, jenže z pravé strany přestřelil. Těsně před přestávkou po dalším trestném kopu znovu pálil pohotově Vácha, ovšem i tentokrát mířil  nad.

Druhý poločas domácí začali o poznání aktivněji, do vápna soupeře posílali centr za centrem, jenže nic z toho. Po rohovém kopu pálil od zadní tyče Váňa, jehož tvrdá rána ale minula hostující bránu. V 72. min. po odraženém míči se před gólmana Brozan dostal Matějka, snažil se ho přehodit, jenže Starczewski konečky prstů míč vyškrábl a svůj tým podržel. Hosté rozhodli prakticky z ojedinělého protiútoku ve druhém poločase, který zakončil Šollar - 0:1.

"Soupeř ze dvou, tří šancí vstřelil branku, my jsme příležitosti neproměnili," konstatoval trenér Čáslavi Oldřich Abrhám.

Branka: 79. Šollar. Rozhodčí: Makovička - Hrkal, Novotný. ŽK: Vácha. Diváků: 150. Čáslav: Vorel - M. Frejlach, Váňa, Kunášek, Pokrovskij (71. Jíra) - Tomášek - Vácha, Vopat, M. Hašek, T. Mlynka (62. Suk) - Matějka. Trenér Oldřich Abrhám. Brozany: Starczewski - Stehlík, Olejník, Vebíř (64. Vacek), Hrubý - Uka, Cibulka, Pelikán, Šollar - Müller (87. Tupý), Vlasák (90. Bittengel). Trenér Petr Čermák.