Čáslavačky vstoupily do druhé ligy skvěle, jejich střeleckou formu odnesly Karlovy Vary

2. září 2013, 08:47
(aktualizováno: 2. září 2013, 10:18)

Dalovice - V prvním kole druhé nejvyšší soutěže žen, České fotbalové lize žen fotbalistky FK Čáslav zajížděly na hřiště Hvězdy Karlovy Vary. Domácí fotbalistky loňským sedmým místem naznačily, že budou patřit ke zkušeným celkům, což se také potvrdilo.

K. Vary - Čáslav 1:5 (0:1)

Velmi dobrá záložní řada, rychlý start na míč a hlavně dlouhé nákopy na nabíhající krajní  záložnice, byla hlavní zbraní domácích.  Čáslavské fotbalistky však již v úvodu utkání daly o sobě vědět, kdy se prosadila Miláčková, která utekla po pravé straně a přihrávku směřovala přesně na nabíhající Buchtovou, která nezaváhala  a poslala míč poprvé do karlovarské sítě 0:1.

V 10. minutě šla Karafiátová sama na domácí Hájkovou v brance, ale ta její úmysl včasným vyběhnutím vystihla, míč však stačila pouze vyrazit a to přímo k Miláčkové, která však trestuhodně přestřelila. Domácí hráčky zahrozily v 15 minutě, ale nepovedený pokus Stojkovičové o nůžky neznamenal nebezpečí.

Utkání mělo spád, oba týmy hrály velice rychlý kombinační fotbal, kdy se míč přeléval z jedné strany na druhou. Přesto to byly hostující hráčky, které byly více nebezpečnější a vypracovaly si řadu gólových situací, ale i domácí hráčky hrály velice zodpovědně a zejména středová dvojice hráček Janochová - Stojkovičová hrála strojově přesně.

"O přestávce jsme hráčkám kladli na srdce, aby se připravila na "točák" domácích hráček, které budou chtít vyrovnat, za každou cenu, ale naše holky hrály opravdu zodpovědně, plnily všechny taktické věci, na které jsme je upozorňovaly," řekl  jeden z trenérů hostujícího týmu Jindřich Vaněček.

Byly to však opět Čáslavandy, které převzaly otěže zápasu. V 55. minutě si dala "bago" Miláčková - Buchtová - Karafiátová, která zasekla míč a s přehledem zakončila lobem přes vyběhnuvší Hájkovou 0:2. Hostující hráčky se však dlouho neradovaly, neboť v 59. minutě utekla nejlepší hráčka domácích Stojkovičová a s její přesnou přihrávkou si poradila Janochová  1:2. Divákům se fotbal musel líbit, neboť nepostrádal nic, co by fotbal měl mít. O dalších pět minut přišla další branka. Po levé straně se uvolnila hostující Kovaříková (posila Čáslavských ze Sparty Praha - reprezentantka do 17 let), přesně našla Buchtovou a ta si mazácky poradila jak se stoperkou Čepilovou, tak následně i s gólmankou Hájkovou  1:3.

Rozhodující moment přišel v 66. minutě, kdy rozhodčí odpískal velice přísnou penaltu na hostující celek za údajné hraní rukou, ale Jelínková svůj tým podržela a domácí kapitánce Slavíkové nedala šanci. V tuto chvíli jakoby hostujícím hráčkám narostla křídla. Karafiátová z hranice vápna přesnou střelou zvýšila již na 1:4. Běžela 70. minuta, kdy se na sólo od poloviny hřiště vydala Aneta Prchalová, ale Hájkovou se ji přehodit nepodařilo, míč se dostal k Buchtové, která byla při chuti, naznačila střelu-zasekla-pohrála si s domácí obranou a umístěnou střelou udělala tečku za skvělým výkonem čáslavských fotbalistek 1:5.

"Utkání nebylo vůbec jednoduché, jak napovídá výsledek, domácí mají kvalitní tým, zejména rychlý přechod, je jejich velkou zbraní. Chleba se lámal při penaltě, kterou Blanka skvěle chytla. Naše děvčata však předvedla výborný taktický výkon, domácí jsme přehráli fotbalově a což je důležité i střelecky," dodal Ivo Ducheček, trenér Čáslavi.

Branky: 59. Janochová - 3., 59., 72. Buchtová, 55., 70. Karafiátová. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, T. Pchalová - Kunášková, A. Prchalová - Truhlářová, Karafiátová, Kovaříková - Miláčková, Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

Příští utkání: Čáslav - Stará Lysá (sobota 7. září od 17 hodin).