Čáslavská „čtrnáctka“ předvedla totální destrukce ligového soupeře ze Svitav

8. duben 2014, 22:14
(aktualizováno: 8. duben 2014, 22:14)

Svitavy - V jednom z nejhezčích sportovních areálů, na skvělém trávníku hlavního hřiště a za ideálního fotbalového počasí se utkaly v dalším kole žákovské ligy týmy U15 a U14 domácích Svitav a hostujících hráčů FK Čáslav.

U14: Svitavy - Čáslav 0:9 (0:5)

Hosté hned od začátku udávali rytmus hry a vytvářeli si množství šancí ke vstřelení gólu. V 6. minutě poslal Procházka polovysoký míč za obranu, Vajgl předvedl pěkný náběh, dobré zpracování a proměněný nájezd na domácího brankáře - 0:1. Již v 8. minutě se do podobné akce dostal Para a i on byl úspěšný - 0:2. 12. minuta přinesla kombinaci po pravé straně, zatažení Uhera do vápna, přesný centr pod sebe a přesné zakončení Vajgla - 0:3. 22. minuta a krásná rychlá akce. Čermák vyhodil na Dolejšího, který vyvezl míč  a křižně našel Paru. Ten znovu přihrávkou pod sebe našel zcela volného Broma, který upravil na 0:4. Ve 28. minutě Para rozehrál aut na Uhra, ten prošel do pokutového území a vysokým centrem našel na zadní tyči Vajgla, který zkompletoval hattrick a uzavřel na poločasových 0:5.

Na začátku druhého poločasu přestali hosté kombinovat, snažili se o individuální řešení a z pohledného fotbalu byl boj ve středu hřiště. Až ve 46. minutě Masopust z přímého kopu našel hlavu Vagla, jehož hlavičku domácí brankář ještě vyrazil, ale na dorážku Havrdy už byl krátký - 0:6. O minutu později Uher opět zatáhl míč a jeho centr uklidil na zadní tyči ve skluzu Vajgl 0:7. V 51. minutě Uher zatlačil na rozehrávku domácích, prostrčil míč mezi stopery a Vajgl proměnil svůj další samostatný nájezd na bránu 0:8. V 61. minutě po sérii neproměněných šancí se prosadil po individuální akci Uher a střelou na zadní tyč upravil na konečných 0:9. Poslední slovo mohli mít domácí, kteří se v poslední minutě dostali po rychlém protiútoku do jediné své gólové šance, ale ani nadvakrát se jim gól vsítit nepodařil.

Hodnocení trenérů: "Předvedli jsme velmi dobrý výkon  celého týmu. K výborným výkonům v ofenzivě jsme přidali tentokrát  i velmi dobrý a spolehlivý výkon v obraně. Mužstvo šlapalo výborně a zápas si perfektně užilo."

Branky: Vajgl 5, Havrda, Brom, Uher, Para. Čáslav: Čermák (36. Bednář) - Kurka (36. Bašek), Jelínek, Procházka, Havrda - Para, Masopust - Uher, Brom (55. Stibůrek), Dolejší (60. Hromják) - Vajgl.
[[Soutez? &soutez=121 &datum=2014-04-08 ]]

U15: Svitavy - Čáslav 4:1 (2:0)

Ani v dalším zápase se nepodařilo klukům z Čáslavi bodovat a zanechat dobrý fotbalový zážitek. Již v 7. minutě domácí tým vstřelil první branku po individuální chybě M. Semeráda, který při snaze zahrát malou domů,  poslal útočníka do samostatného úniku a ten nezaváhal - 1:0. Neuteklo dalších pár minut a stav skóre se měnil opět ve prospěch domácích 2:0.  V dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala, i když domácí tým byl důraznější s větší chutí hrát fotbal.

Do druhého poločasu náš tým přišel s touhou změnit průběh a stav zápasu. To se brzy povedlo - díky brance Tomáše Koppa snížil na 2:1. V závěru utkání již hráli hosté vabank a domácí je potrestali z brejků a dvěma brankami rozhodli o výsledku.

Branka Čáslavi: T. Kopp. Čáslav: Foršt - Chudomel (Plašil), J. Kopp, Semerád (Doubrava), Plíhal (Babák) - Stieber, Smetana, Frýba, Suchomel (Vavřina ) - Vančura , T. Kopp.