Čáslavská rezerva nesehrála špatný zápas, dopustila se ale triviálních chyb

5. únor 2011, 12:10
(aktualizováno: 5. únor 2011, 15:43)

Kolín - Zimní turnaj v Kolíně pokračoval pro čáslavskou rezervu sobotním zápasem s Velimí. I přes prohru 4:0 Čáslavští fotbalisté nesehráli špatné utkání. Trenér Jiří Antoš musel oželet nemocné, zraněné, či nedoléčené Míška, Potměšila, Maxu, Matouška, Petra Holíka a Hudce.

Čáslav B - Velim 0:4 (0:2)

Prvních třicet minut Čáslav B sehrála s divizním soupeřem vyrovnanou partii. V 15. min. se před bránou Velimi ocitl volný Parachin, ale šance ho překvapila a nezakončil důrazně. Na druhé straně obrana Zenitu chybovala v rozehrávce, ovšem Snop přestřelil. Před koncem prvním půle Velim potrestala dvě chyby: Nejprve ve 37. min. Veselý při snaze udržet míč na hřišti ho odevzdal Urbanovi, který po lajně vysunul Váchu a po jeho narážečce s Dostálem Kacafírek uklidil balón k tyči - 1:0. Další úder pro defenzivu Čáslavi B přišel o dvě minuty později: Nastřelený přízemní centr Váchy gólman T. Výborný neudržel a Dostál upravil na 2:0. O chvíli později se Velim dostala do třetí gólové příležitosti, jenže tentokrát Kacafírkovu hlavičku zneškodnil T. Výborný.

Čáslavský gólman hned v úvodu druhé půle úspěšně čelil nájezdu Vojtíška, jehož vysunul Vajgl, a vzápětí vychytal i Kubíka. Nejblíže gólu byl Zenit B v 57. min., kdy Veselého centr na přední tyč dobře usměrnil Petr Váňa, ale jen do tyče! Gólem neskončil ani průnik Vašíčka do pokutového území Velimi, Parachinova střela skončila v náručí Korejtka a Pipek po rohovém kopu hlavičkoval jen do boční sítě velimské brány. V 75. min. další únik Vojtíšek v gól ještě neproměnil, prosadil se ale v 79. min. po závaru před T. Výborným - 3:0. V 84. min. Vajglův útok sice zastavil gólman T. Výborný, míč se ale odrazil k Vojtíškovi, který podruhé překonal čáslavského brankáře - 4:0. Střetnutí ukončila gólovka Žiaka, který se před malým vápnem Velimi zjevil úplně sám, ale přestřelil.

Velimský trenér Jakub Stach vystřídal dvě jedenáctky. "Dnes naposledy," upozornil a pokračoval: "Soupeř podal určitě lepší výkon, než v prvním utkání. Výsledek 4:0 je pro nás až moc pozitivní, Čáslav B měla minimálně tři stoprocentní šance."

Čáslav B nesehrála špatné utkání se soupeřem z divize. "Výsledek porůběhu neodpovídá, ale takový je fotbal," předeslal trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš a pokračoval: "Odehráli jsme slušné utkání, s přístupem hráčů jsem spokojený. První půlhodinu jsme hráli velmi dobře, potom ale dostali dvě branky po naivních chybách. Ve druhé půli se situace opakovala, měli jsme ale i trochu smůly. Za stavu 2:0 Petr Váňa nastřelil tyč, šli jsme sami na bránu nebo Žiak překopl prázdnou bránu. Jsme v přípravě, děláme ale chyby a to nás provází."

Branky: 37. Kacafírek, 39. Dostál, 79., 84. Vojtíšek. Rozhodčí: Grund. Bez karet. Velim I. pol.: Korejtko - Urban, Antoš, Marek, Jeník - Vácha, Snop, Wolf, Hruška - Kacafírek, Dostál. Velim II. pol.: Korejtko - Melechovský, Vítek, Ulrych, Škarecký - Urban, Kozel, Vajgl, Psohlavec - Vojtíšek, Kubík. Trenér Jakub Stach. Čáslav B: T. Výborný - Pipek, M. Brudný, R. Vajgl, Svoboda - M. Král (30. Veselý), Parachin (30. V. Zikmunuda, 48. Parachin, 79. M. Janda), Vojt. Vondra (30. Vašíček, 59. M. Král), M. Janda (64. Vojt. Vondra, 86. Vašíček), Žiak - Petr Váňa. Trenér Jiří Antoš.