Další soupeř si z Vodrant odvehl všechny body, tentokrát Loko Vltavín

10. duben 2016, 19:32

Čáslav - Zápas 24. kola ČFL fotbalisté FK Čáslav sehráli v neděli na domácím hřišti ve Vodrantech. Po předchozích na ně čekal nejen těžký terén, ale ještě těžší soupeř - Loko Vltavín. Ten před víkendovým kolem figuroval na čtvrté příčce tabulky, navíc na podzim Čáslav na jeho hřišti prohrála 5:0.

Čáslav - Vltavín 0:2 (0:2)

Hned zkraje zápasu gólman Nguyen skvěle řešil tutovku Uvíry po rohovém kopu a poradil i s dalšími pokusy soupeře. Domácí spoléhali hlavně na brejky, jenže Mlynka, Král, či Bilinkiewicz otevřenou obranu Vltavínu nepotrestali. Skóre se poprvé změnilo ve 32. min.: Dělovku Podzimka z levé strany gólman Nguyen s pomocí břevna parádně vytáhl, ovšem míč se od břevna odrazil a Hodas rybičkou hlavičkoval do sítě - 0:1. Před Hodasem pak další ošemetnou situaci pokryl Nguyen, přesto v první půli ještě jednou inkasoval: Útok Pozníčka sice společně s Jeníčkem stačili vytlačit, jenže odražený míč poslal do brány Prokeš - 0:2.

Druhou půli domácí začali sympaticky aktivně, ovšem zkušenější soupeř si tři body už pohlídal. Brankáře Vltavínu zaměstnala hlavička Bredy, velkou příležitost ke skórování měl kapitán Váňa, ke kterému se odrazila standardka, ovšem z prostoru před malým vápnem trefil jen bránícího protihráče. Na druhé straně se protáhl také Nguyen, když likvidoval střelu Pozníčka, ovšem na stavu se už nic nezměnilo.

Trenéra Jiřího Antoše mrzely inkasované branky. "Byly zbytečné," upozornil a pokračoval: "Kdybychom dodrželi vše, co jsme chtěli, dojít k tomu nemuselo. Hlavně druhý gól, při tom prvním přálo hostům i trochu štěstí. Druhá branka ale padla do šatny a ze situace, kterou jsme chtěli řešit jinak. To se nám dařilo prakticky po celý první poločas."

Ve druhé půli se Čáslavští nadechli. "Druhý poločas jsme hráli aktivně a soupeř i trochu polevil pod dojmem výsledku," přiznal kouč. "Ve druhém poločase jsme byli ale vyrovnaným soupeřem," uzavřel.

Branky: 32. Hodas, 42. Prokeš. Rozhodčí: Svatík - Mudra, Pastyřík. ŽK: Strnad, Špičák - Abena. Diváků: 70. Čáslav: Nguyen - M. Frejlach (77. Kunášek), Jeníček, Hell, Breda - T Mlynka, Váňa, M. Král (81. Ronovský), Bilinkiewicz (89. Martínek) - Strnad (77. Richard) - Špičák. Trenér Jiří Antoš. Vltavín: Pávek - Šípek, Macháček, Uvíra, Pozníček - Láncz, Abena, Mařík (90. Krásný), Podzimek (89. Šmihel) - Hodas, Prokeš (78. Janda). Trenér Radek Kronďák.

1 Chrudim 24 16 2 2 4 53:23 54
2 Zápy 24 14 4 1 5 42:25 51
3 Vltavín 23 14 2 4 3 55:25 50
4 Domažlice 24 14 3 2 5 49:31 50
5 Žižkov 24 15 0 4 5 57:23 49
6 Jirny 24 14 2 3 5 42:34 49
7 Písek 24 13 2 2 7 38:27 45
8 Králův Dvůr 23 9 6 2 6 31:25 41