Derby čáslavských fotbalistek s Uhlířskými Janovicemi rozhodly sestry Jirouškovy

22. duben 2012, 21:12
(aktualizováno: 22. duben 2012, 21:23)

Čáslav - Další kolo III. ligy žen proti sobě postavilo dva celky z Kutnohorska. Domácí fotbalistky FK Čáslav na umělé trávě přivítaly své sokyně z Uhlířských Janovic.

Čáslav - Uhl. Janovice 2:1 (2:0)

I když momentálně je mezi oběma celky rozdíl v průběžné tabulce patnáctii bodů, na hřišti to znát nebylo. Naopak, aktivněji začaly uhlířky. Jak vytěžit z minima maximum ukázaly domácí hráčky v 8.minutě. Jejich první střela mezi tři tyče z kopačky T. Jirouškové hned skončila v síti po nejistém zákroku L. Prnkové - 1:0. Hostující hráčky nepropadly panice a dál se pokoušely o překonání K. Veselé. Spolupráci Bílkové s Němcovou chyběla větší přesnost druhé jmenované, když chtěla „nabít“ nabíhající Vedralová, po rychle provedeném autovém vhazování Vondráčkové a zpětné nahrávce Vedralové pouze vedle brankové konstrukce mířila Bílková. Na druhé straně zahrávala Veselá standardní situaci na přední tyč, ovšem i tomuto zakončení chybělo více přesnosti. Podruhé se skóre měnilo ve 37. minutě. Nedorozumnění Dlouhé s Vondráčkovou potrestala výstavní střelou do horního rohu branky B. Jiroušková - 2:0.

Vstup do druhého poločasu měly lepší domácí hráčky, kdy přímo z rohu pravou tyč rozezněla Veselá. Na druhé straně po nahrávce Bílkové prošla pokutovým územím Vedralová a utkání ještě zdramatizovala - 2:1. Spolupráce stejných hráček mohla vést v 68.minutě i k vyrovnání skóre, kdyby se výborným zákrokem neprezentovala Veselá. Uhlířkám patřilo závěrečných dvacet minut, domácí hráčky se jen bránily, ale vítězství si nakonec vzít nenechaly.

„Abych se přiznal, soupeře jsme podcenili. I když hostující hráčky hrály dobře,“ pochválil uhlířky domácí trenér Jindřich Vaněček. „Hráčky Uhlířských Janovic začaly lépe, ale my jsme naštěstí dali gól, řekl bych šťastný gól. Poté jsme hru vyrovnali. Ke konci poločasu jsme pak byli lepší,“ shrnul domácí trenér prvních pětačtyřicet minut. „Pouze dvě střely na bránu je málo, i když z toho byly dva góly,“ nebyl Vaněček přes stoprocentní úspěšnost v produktivě spokojen s aktivitou svých svěřenkyň. „Ve druhém poločase jsme chtěli hrát útočněji, přesunuli jsme hráčky, což se nakonec ukázalo jako slabší tah,“ přiznal Jindřich Vaněček a navázal: „Uhlířkám se podařilo dát gól, což jsme my už nedokázali. Myslím si, že jsme o ten gól byli lepší,“ nepochyboval o spravedlnosti vítězství domácí trenér. I když hráčky Čáslavi byly posledních dvacet minut spíše na vlastní půlce. „V útoku jsme v průběhy hry dali příležitost hráčkám, které stabilně nehrají. Nedokázali jsem pak udržet míč,“ dodal Jindřich Vaněček.

„Je to škoda, i když v naší situaci si jezdíme zápasy užívat,“ vzdychla po takzvaném derby zápase Marie Bílková. „Přijeli jsme s tím, že nemáme co ztratit. Překvapilo nás, jak jsme to odehráli,“ byla cítit ze slov Marie Bílkové spokojenost. „Šance byly na obou stranách. Škoda prvního gólu,“ připomněla jeden z důležitých aspektů prvního poločasu. „Střela Báry Jirouškové byla povedená,“ ocenila autorku druhého gólu. „Ve druhém poločase nás vychytala Káťa Veselá. Myslím, že by utkání remíza slušela,“ vzpomněla. Posledních dvacet minut patřilo uhlířkám: „Nakopnula nás šance uhrát tady dobrý výsledek. Začali jsme ale pozdě, měli jsem lépe hrát už v prvním poločase,“ byla si vědoma Marie Bílková. Oproti hráčkám Čáslavi neměly uhlířky nikoho na střídání, v jiném utkání 16. kola nastoupilo Hradištko - v sezóně ne poprvé - s osmi hráčkami. „Jak je vidět, potýkání se s počtem hráček je ve více klubech. Co k tomu říct, nejsou holky,“ poznamenala Marie Bílková.

Branky: 8. T. Jiroušková, 37. B. Jiroušková – 60. Vedralová. Rozhodčí: P. Procházka, bez karet.

Čáslav: K. Veselá I – M. Culková, K. Veselá II, Bl. Jelínková, G. Krulišová – K. Brandejská (46. M. Truhlářová), M. Horálková, B. Jiroušková – L. Kořínková (65. I. Nezbedová), N. Miláčková (72. J. Podhorová), T. Jiroušková (83. M. Danešová). Trenéři Vaněček, Ducheček.

Uhl. Janovice: L. Prnková – K. Dlouhá, M. Makalová, V. Němcová, H. Černá - L.Vondráčková, Z. Vedralová, S. Kutílková, V. Virglerová – M. Bílková, M. Broumová. Trenérka Marie Bílková.