Domácí premiéru kutnohorský dorost nezvládl, podlehl soupeři z Kunic

21. srpen 2011, 13:11
(aktualizováno: 21. srpen 2011, 13:12)

Kutná Hora - Po prohře 6:2 ve Vlašimi se starší dorostenci Sparty Kutná Hora představili doma ve druhém kole krajského přeboru: V neděli před obědem přivítali FK Kunice, který před týdnem prohrál doma s Dobříší 1:5.

Kutná Hora - Kunice 1:2 (1:1)

Začátek zápasu z pohledu domácích dorostenců vypadal nadějně: Často se dostávali za obrannou řadu hostů, jenže téměř vždy jim chyběl ten pověstný krůček. Ve 21. min. Lambev dostal ideální přihrávku na penaltový puntík, ovšem zakončil slabě a jen do "koše" hostujícího gólmana Karlíka. To Kunice na druhé straně zahrozily poprvé ve 30. min., ale Svoboda zakončil také ještě slabě. O chvíli později už "zahřmělo": Svoboda unikl po pravé straně, tentokrát nezaváhal a prostřelil gólmana Veselého - 0:1. Kutnohorský brankář ve 34. min. vychytal Štancla a položil tak základ k nerozhodnému poločasovému výsledku: Ve 38. min. totiž nesklapla ofsajdová past hostů, Křížek vyběhl z druhé vlny a zkušeně přehodil vybíhajícího gólmana Karlíka - 1:1.

Druhá půle začala velkou ranou pro hosty: Příhoda zkosil Lambeva v jasné šanci a byl vyloučen. Následující trestný kop z hranice šestnáctky zahráů Rezler hodně špatně a vysoko přestřelil. Jenže to ze strany domácích bylo prakticky vše, proti oslabenému soupeři se nedokázali prosadit a s přibývajícím časem jakoby jim ubývaly síly. V 70. min. se k tvrdé ráně po odraženém rohu dostal Wasserbauer, trefil ale jen bránící hráče před sebou. O výsledku se rozhodlo v 76. min.: Koubek v trestném území fauloval Skálu a Štancl rozhodl z pokutového kopu o vítězství Kunic 1:2.

Trenér staršího dorostu Kutné Hory Jan Meszároš odcházel ze hřiště hodně rozlobený. "Když nedáme šance, nemůžeme vyhrát," narážel na neproměněné příležitosti z prvního poločasu. "Polovička kluků nemá natrénováno, v Kutné Hoře jsem měsíc a některé kluky dnes vidím poprvé a nebo podruhé," zlobil se a pokračoval: "Chybí nám přihrávka, chybí i trochu přemýšlení. Někteří  kluci nejsou na takové fotbalové úrovni, ale kdyby se alespoň obětovali. Po gólu sklopí oči... Po dnešní prohře s Kunicemi jsem hodně zklamaný."

Branky: 38. Karlík - 31. Svoboda, 77. pok. kop Štancl. Rozhodčí: Herda - J. Koleček, Fidra. ŽK: Koubek - Andrle. ČK: 49. Příhoda (K). Kutná Hora: Veselý - L. Fedor, Wasserbauer (71. Pašiak), Poklop (86. Jan Štefl), Záboj (39. T. Menšík) - Křížek (63. Marek), Koubek, Šafránko, Rezler - Lambev, R. Menšík. Trenér Jan Meszároš. Kunice: Karlík - Andrle, Buček, Příhoda, Tůma - Svoboda, Štancl, Prokš, Jiroušek - Čížek (67. Kačín), Skála (86. Čapek). Trenér Lukáš Liška.