Dorostencům Čáslavi se domácí zápasy moc nevydařily, ve Vodrantech zůstal jen bod

3. září 2013, 07:26
(aktualizováno: 3. září 2013, 10:28)

Čáslav - V sobotním utkání čtvrtého kola krajského přeboru se na hřišti ve Vodrantech představil tradiční soupeř čáslavských dorostenců mužstvo z Neratovic.

U19: Čáslav - Neratovice 0:1 (0:0)

V zápase s minimálním počtem šancí přišla ta největší domácích ve 35. min. prvního poločasu, kdy se ocitnul sám před brankářem Rolenec, ale nepodařilo se mu ho přelstít. Co se nepovedlo domácím, to proměnili hosté v druhém poločase a ujali se vedení 0:1. Vzhledem k tomu, že další výrazné příležitosti se ani na jedné straně neurodily, skončilo utkání těsnou porážkou a ani v druhém domácím zápase, body v Čáslavi nezůstaly.

"Domácí hřiště se zdá být pro nás spíše nevýhodou, body zatím vozíme jenom z venku," připomněl trenér FK Čáslav Radek Dobrý. "Hosté svoji šanci proměnili, my ne. Pozitivem je zlepšené bránění standardních situací z kterých jsme v minulých zápasech inkasovali.U našich kluků stále postrádám větší agresivitu, fotbalovou mazanost a zejména hlad po vítězství, který vyrovnané utkání často rozhoduje," doplnil.

Čáslav: Kovařík - Veselý, Šindelář, Ronovský, Netáhlo - Vaingát, Bilinkiewicz, Jelínek, Kováč - Kokeš, Rolenec. Střídali Zoufalý, Kratochvíl, Macháček, Havránek. Trenér Radek Dobrý.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-09-03 ]]

U17: Čáslav - Neratovice 2:2 (0:2)

Úvod utkání mladšího dorostu připomínal ze strany domácích ospalé sobotní odpoledne - hra bez nápadu a myšlenky. Trochu jiskry do hry mohl přinést Šmatlán, ale ve své velké šanci branku hostů netrefil. Hra domácích poté opět upadla do rozpaků, hosté praktikovali svoji jednoduchou hru, která nakonec přinesla ovoce v 17. min. Po faulu v pokutovém území domácích, šli hosté do vedení z penalty. O tři minuty později to už bylo 0:2 - zaspala domácí obrana, kdy nejprve zůstal před domácím brankařem osamocený útočník, jeho střelu ještě Gajdošík reflexivně vyrazil, ale na dorážku toho samého hráče byl už krátký. Tento stav přeci jen Čáslavské probral a ve 22. min po úniku Petržilka nastřelil tyč.

Ve druhém poločase domácí soupeře zmáčkli, což korunovali v 51. min krásnou střelou Petržilky a korekcí výsledku na 1:2. Hosté v této době vsázeli spíš na zdržovací taktiku a s cílem dále neinkasovat. To se jim nevyplatilo, kdy při rozehrání standardní situace se míč od jejich vlastního hráče dostal do branky a bylo srovnáno 2:2. Čáslavští mladíci dále "tlačili na pilu". Definitivní otočení zápasu měl na kopačce Šmatlán, ale ani v této šanci nebyl úspěšný a zápas skončil remízou.

"Odehráli jsme nejhorší první poločas sezóny, z čehož pramenil i nepříznivý výsledek, který jsme museli potom otáčet," zlobil se čáslavský trenér Radek Toman a navázal: "Ve druhé polovině jsme hosty již k ničemu nepustili, ale z mnoha šancí jsme proměnili opět minimum. Remízu bereme jako ztrátu."

Branky Čáslavi: Petržilka, vlastní. Čáslav: Gajdošík - Pavlík, Basl, Richard, Semrád - Masopust, Vidlák (24. Lebduška), Šmatlán, Fuxa - Petržilka, Ježek. Trenér Radek Toman.