Dorostenecký fotbal v Čáslavi komplikoval velmi těžký, rozmoklý terén

18. září 2013, 13:27
(aktualizováno: 18. září 2013, 13:28)

Čáslav - K zápasům šestého kola krajského přeboru se do Čáslavi dostavily dorostenecké celky nováčka soutěže - SK Kročehlavy.

U19: Čáslav - Kročehlavy 2:1 (2:1)

Domácí starší dorostenci šli do zápasu s cílem zlomit kletbu a konečně získat tři body i na svém hřišti. Utkání se po předchozím vytrvalém dešti hrálo na velmi těžkém terénu, což fotbalu moc neprospělo. Do první šance se dostal Ronovský, ale k zakončení se nedostal.

V 7. min. šli do vedení hosté po akci a průniku z levé strany, přišel centr, kdy míč proběhl celým vápnem a zcela volný útočník to měl již jednoduché 0:1. Evidentně spokojený soupeř poté produkoval fotbal, kterému se domácí přizpůsobili, nakopávání míčů, bez velké kombinace, která však v těchto podmínkách dělala problém oběma týmům. Když už se zdálo, že tento stav vydrží do konce prvního poločasu, tak přišel "mat" ze strany domácích. Ve 43. min. nejprve vyrovnává Havránek 1:1. A v poslední minutě z rohového kopu stav otočil na 2:1 hlavou Šindelář.

Ve druhém poločasu toho prokřehlý diváci již moc fotbalového neviděli, takže tento stav již vydržel do konce zápasu.

Hodnocení trenéra Čáslavi Radka Dobrého: "Povinně získané body se soupeřem, který nebyl příliš fotbalový, ale výhodou pro něho byl těžký terén. Nám by vyhovovala spíše kombinační hra, ale bohužel v těchto podmínkách to bylo těžké. V dalším zápase jedeme do Vlašimi a chceme navázat na vítěznou sérii."

Branky Čáslavi: Havránek, Šindelář. Čáslav: Kovařík - Veselý, Šindelář, Kareš, Macháček - Netáhlo, Kratochvíl (46. Toman), Bilinkiewicz, Havránek - Ronovský (46. Kováč), Rolenec (70. Zoufalý).
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2013-09-18 ]]

U17: Čáslav - Kročehlavy 2:0 (1:0)

V pozměněné sestavě, díky velkému množství absencí z důvodu zranění nastoupili mladší dorostenci proti soupeři, který v dosavadních zápasech vybojoval pouze zatím bod. Po předchozím zápase starších dorostenců byla již hrací plocha značně rozbitá, takže se neočekával žádný krásný fotbal. A průběh utkání tomu dal za pravdu. V první větší šanci byli domácí a to až ve 30. min., kdy Ronovský trefil hlavou brankaře. Gólově se prosadili o šest minut později, kdy standardní situaci proměnil na dvakrát Richard 1:0. Poločasové vedení mohl potvrdit ještě do poločasu Ježek, ale pouze nastřelil brankaře. Hosté se k žádné vážné šanci vůbec nedostali.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí, kdy z pravé strany Semrád trefil tyč, míč se odrazil k úplně volnému Ježkovi a ten zvýšil na 2:0 .Další šance, jako například Tuzara se již neujala, takže zápas se již dohrál v poklidu a body zůstaly v Čáslavi.

Hodnocení trenéra Čáslavi Radka Dobrého: "Pozitivní je, že nikdo další se při již tak vysoké marodce nezranil. O fotbalu to moc nebylo, vzadu nás soupeř vůbec neprověřil, my jsme naopak v útočné fázi byli hodně nepřesní."

Branky Čáslavi: Richard, Ježek. Čáslav: Brabec - Pavlík, Basl, Richard, Semrád - Toman (30. Štěpánek), Lebduška, Fuxa, Petržilka - Ronovský (41. Tuzar), Ježek.