Fotbalisté Čáslavi podlehli Benátkám nad Jizerou až po penaltovém rozstřelu

16. září 2015, 19:05

Benátky nad Jizerou – Fotbalisté Čáslavi ve vloženém středečním kole ČFL zavítali do Benátek nad Jizerou. Na půdě mladoboleslavské farmy se hostující hráči snažili získat body a odpoutat se tak ze dna tabulky.

Benátky n/J – Čáslav 3:2 po pk. (2:2)

Účet na branky bohaté první půle otevřel již po pěti minutách hry hostující Matějka, který se po přihrávce Haška trefil přesně k levé tyči – 0:1. Domácí ovšem v rozmezí tří minut skóre otočili. Nejprve ve 13. minutě pěkný centr Sedláčka hlavičkoval prudce Kubista, avšak Vorel výtečným zákrokem vyrazil. Míč ovšem zůstal ve vzduchu, odkud ho doklepl za ležícího mládežnického reprezentanta o mnoho zkušenější Buryán – 1:1. Poté se ze standardní situace přesnou technickou střelou pod břevno prezentoval Sedláček – 2:1. Ve 23. minutě ale Čáslavští srovnávají! Matějka napřáhl zpoza vápna a jeho skákavá střela překvapivě končí za zády marně se natahujícího brankáře Michni – 2:2.

Další zajímavé momenty přišly prakticky vzápětí, když hostující stoper Váňa v pokutovém území fauloval Škareckého – penalta! Balón si na značku pokutového kopu postavil Sedláček, jeho pokus ovšem brankář Vorel vyrazil na roh.

Ve druhém dějství bylio nebezpečnější Čáslavští. Ve 47. minutě hosté spálili vyloženou šanci. Po rychlém útoku měl před sebou pouze Michňu Vondra, avšak přestřelil! O sedm minut později pláchli čáslavští fotbalisté do přečíslení.Nakonec zakončoval nabíhající Mlynka, který ale mířil vedle pravé tyče! Domácí o sobě dali vědět až v 75. minutě. Centr Sedláčka proletěl pokutovým územím, na zadní tyči usměrnil Karásek míč mimo tři tyče.

Rozhodnout mohli nakonec hráči z Čáslavi. Šest minut před koncem po centru Brejchy vůbec nevyšla střela Váchovi, brankář Michňa však chyboval a míč nechal za sebou. Benátečtí na poslední chvíli odkopli míč na rohový kop! To však nebylo vše. V nastaveném čase se do balónu opřel Hašek. Jeho střela ke smůle hostí orazítkovala tyč benátecké branky! A tak po nerozhodném výsledku následovaly pokutové kopy. V těch si čáslavští střelci vylámali zuby na gólmanovi Michňovi, který chytil všechny tři pokusy a zajistil tak domácím bod navíc.

Trenér Čáslavi Oldřich Abrhám se před zápasem v Benátkách obával posílení domácích z ligového kádru Mladé Boleslavi. „K utkání jsme odjížděli s obavami, protože jsme v domácí sestavě očekávali hráče z Mladé Boleslavi. Nakonec do zápasu nastoupili tuším, že jeden nebo dva,“ konstatoval Abrhám.

„Mohu říct, že v dnešním utkání jsme ztratili dva body. Hned od první minuty jsme byli kvalitnější, lepší, fotbalovější. V podstatě jsme dominovali ve hře. První poločas byl skoro vyrovnaný. To ještě soupeř mohl kondičně. Ve druhém poločase mi připadlo, že domácí kondičně odpadli,“ uvedl trenér Čáslavi a pokračoval: „Vytvářeli jsme si brankové situace, ale bohužel jsme je nedali. Opět zklamali naši střelci. Dokonce jsme v nastaveném čase ze standardní situace nastřelili ještě tyčku,“ litoval Oldřich Abrhám. „Važme si ale jednoho bodu. Je to plusový bod z venku. Upřímě řečeno, dnes jsme ztratili dva body, protože jsme byli lepší,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 13. Buryán, 16. Mich. Sedláček – 5. a 23. Matějka.

Pokutové kopy: 3/0. PK proměnili: Škarecký, Borovička, Karásek  - nikdo. PK nedali: Mbah - Tomášek, Jíra, Vondra.

Rozhodčí: Váňa – Matějček, Machýček. Žluté karty: Frejlach (Č). Diváků: 210.

Benátky n/J: Michňa – Buryán (64. Mžič), Karásek, Kubista, Horák – Mich. Sedláček, Borovička, Škarecký, Smetana (82. Šimek), Sudek (46. Klain) – Ansuma (46. Mbah). Trenér Vladimír Sedláček.

Čáslav: Vorel – Frejlach, Váňa, Kunášek, Vondra – Vácha (88. Strnad), Tomášek, Brejcha (90. Suk), Hašek, Mlynka (84. Jíra) – Matějka (90. Pokrovskyj). Trenér Oldřich Abrhám.