Fotbalisté Čáslavi sahali v Tachově po bodech, rozdílová branka domácích přišla v 86. minutě!

22. srpen 2015, 13:06

Tachov – Fotbalisté FK Čáslav ke svému třetímu zápasu v rámci nového ročníku ČFL zajížděli do Tachova. O bodový zisk ze hřiště soupeře přišli svěřenci trenéra Oldřicha Abrháma až v závěrečných minutách zápasu.

Tachov – Čáslav 4:2 (2:2)

Domácí fotbalisté se po deseti minutách hry dostali do vedení. Po centru z levé strany se ve vápně do míče krásně položil Dvořák – 1:0. Čáslavští ovšem s odpovědí dlouho nečekali, když se dorážkou nadvakrát prosadil Bilinkiewicz – 1:1. Vedení na stranu Tachova znovu přesunul Hrdlička, který se krásně trefil z hranice velkého vápna – 2:1. Hosté však do poločasu opět srovnali krok. Samostatný únik obraně domácích okořenil Mlynka kličkou gólmanovi a míč zasunul do prázdné brány – 2:2.

Obrat ve skóre mohli čáslavští fotbalisté dokonat v 74. minutě. Po centru Kučery pálil z bezprostřední blízkosti Pokorovskij, gólman Houdek ale vytáhl skvělý zákrok. Rozhodující moment zápasu tak přišel čtyři minuty před koncem. Po rohovém kopu domácích se v závaru nejlépe zorientoval Knakal a poslal domácí do vedení – 3:2. Účet zápasu pak v první minutě nastavení uzavřel Hudec, jenž proměnil pokutový kop – 4:2.

Trenér Čáslavi Oldřich Abrhám netajil po utkání zklamání z výsledku: „Po průběhu zápasu porážka mrzí. My jsme si utkání prohráli v prvním poločase, kdy jsme naprosto dominovali na hřišti. Soupeř si s námi vůbec nevěděl rady. Kromě našich dvou branek jsme měli čtyři, pět vyložených šancí, ale bohužel jsme je nedali,“ litoval trenér čáslavských fotbalistů. „Kdyby jsme šli do kabiny v poločase za stavu pět dva pro nás, tak se asi nikdo nedivil,“ zopakoval.

Ve druhém dějství se dění na hřišti změnilo: „Bohužel jsme ve druhém poločase nebyli schopni zopakovat výkon z prvního poločasu,“ mrzelo Oldřicha Abrháma. „Své udělalo prostředí, kdy domácí fotbalisty hnali fanoušci dopředu. Bylo patrné, že rozhodne jedna jediná branka. Bohužel jsme ji obdželi my, a to ze standardní situace. Pokolikáté už?“ Kroutil hlavou čáslavský trenér.

„Čtvrtá branka padla až po hrací době, kdy jsme hráli v podstatě už na osm útočníků. Po nákopu jsme ztratili balón a soupeř nám utekl. Utkání jsme si prohráli už v prvním poločase s tím, že jsme byli málo produktivní,“ uzavřel Abrhám zklamaně.

Branky: 10. Dvořák, 34. Hrdlička, 86. Knakal, 90+1. Hudec (pen.) – 15. Bilinkiewicz, 45. Mlynka.

Rozhodčí: Ulrich - Severýn, Trska. Žluté karty: Šácha, Ruda, Stružka – Pokrovskij. Diváků: 313.

FK Tachov: Houdek – Habart (26. Kubek, 57. M. Šácha), Knakal, Matas, Ruda – Folejtar, Kravar, P. Šácha, Hudec -. Hrdlička (80. Stružka) – Dvořák.

FK Čáslav: Stehno – Váňa, Vácha, Pokrovskij, Toml – Tomášek, Mlynka, Kučera, Vopat – Brejcha (60. Suk), Bilinkewicz (65. Jíra). Trenér Oldřich Abrhám.