Fotbalisté Čáslavi si ve středu dojeli do Chrudimi pro pět kousků

1. červen 2016, 19:30

Chrudim - Utkání 38. kola ČFL fotbalisté FK Čáslav sehráli ve středu na hřišti MFK Chrudim. Zápas byl rozhodnutý prakticky po prvním poločase, kdy domácí nekompromisně trestali chyby obrany:

Chrudim - Čáslav 5:0 (3:0)

Domácí si začali budovat brankový náskok už od prvních minut: V 5. min. měl Luptovský dost času, aby z levé strany poslal přesný centr a na malém vápně volný Langr trefil hlavou mezi nohy Dastycha - 1:0. Vzápětí se situace opakovala, tentokrát Luptovský centroval z druhé strany, ovšem Radouš hlavou netrefil. Hosté branku soupeře ohrozili v 18. min., kdy se po rohu a závaru odrazil míč na hranici šestnáctky, výborně ho bez přípravy napálil Strnad, jenže trefil jen břevno. Chrudimští ještě do přestávky stihli svůj náskok navýšit: Ve 32. min. Mastík vysunul za obranu Haufa a bylo to 2:0. Ve 36. min. po Frejlachově faulu na Luptovského zahrával Mastík pokutový kop, který Dastych sice vystihl, ovšem prudká rána u tyče prošla do sítě - 3:0. O dvě minuty později další váhavou rozehru čáslavské obrany domácí už nepotrestali, Sixta naštěstí pro hosty mířil těsně vedle.

Krátce po změně stran zahrávali domácí po faulu Vajgla druhý pokutový kop a Sixta tentokrát poslal gólmana Dastycha na druhou stranu - 4:0. Pak už se hrálo jen na jednu bránu, na Dastycha se valil útok za útokem. V 65. min. si Krčál výborně naběhl na prudký centr, ovšem z místa před malým vápnem pálil tvrdě jen do středu brány, kde stál gólman Dastych. Přesto se domácí páté branky dočkali a postarali se o ni střídající hráči: V 74. min. M. Langr přesně načasoval přihrávku do vápna na zadní tyč a nabíhající Opina uklidil balón prakticky do prázdné brány - 5:0.

"Šlo o náš nejhorší výkon v kolektivním pojetí hry, takto se fotbal nehraje," konstatoval trenér Čáslavi Jiří Antoš. "Navíc proti nám stál velmi kvalitní soupeř, který nám uštědřil lekci," doplnil a pokračoval: "Když mužstvo nefunguje tak, jak má, nehraje kompaktně a jde o všechny hráče, tak to jinak dopadnout nemohlo. Dnes to pro nás byla fotbalová škola."

Branky: 5. S. Langr, 32. Hauf, 36. pok. kop Mastík, 49. pok. kop Sixta, 74. Opina. Rozhodčí: Hocek - Vnuk, Hádek. ŽK: S. Langr - Vajgl, Špičák. Diváků: 250. Chrudim: Mrázek - Řezníček, Krčál, Radouš, Mastík - Luptovský (46. Kratochvíl), Sixta (60. M. Langr), Hauf, S. Langr (56. Ráliš), Kesner (70. Opina) - Rybička (60. Tlapák). Trenér Pavel Jirousek. Čáslav: Dastych - M. Frejlach (50. M. Král), Jeníček, Hell, Martínek (46. Richard) - T. Mlynka, R. Vajgl, Váňa, Strnad, Lebduška (79. R. Zoufalý) - Špičák. Trenér Jiří Antoš.

1 Jirny 33 23 2 3 5 65:38 76
2 Zápy 33 21 5 2 5 62:33 75
3 Žižkov 33 22 1 5 5 76:29 73
4 Chrudim 33 21 2 3 7 75:32 70
5 Vltavín 33 19 3 5 6 70:36 68
6 Domažlice 34 17 5 2 10 61:48 63
7 Dobrovice 33 15 4 2 11 67:48 55
8 Písek 33 14 4 4 11 48:42 54