Fotbalisté Čáslavi splnili úlohu favorita a postoupili do druhého pohárového kola

24. červenec 2010, 12:30
(aktualizováno: 24. červenec 2010, 13:57)

Chrudim - Fotbalisté FC Zenit Čáslav se v prvním kole Ondrášovka Cupu vydali v sobotu dopoledne na hřiště divizního AFK Chrudim. V předchozích dvou ročnících pro ně první kolo vždy znamenalo stop - vypadli na hřišti Meteoru Praha a vloni v Kunicích.

Chrudim - Čáslav 0:1 (0:0)

V domácích barvách se představili bývalý čáslavský hráč Radim Holub a Jakub Vágner, na jehož angažování do Čáslavi se v létě kluby nedohodly. Jako kapitán domácí na hřiště přivedl Petr Vladyka, zkušený hráč v minulosti například Jihlavy nebo Slavie Praha. Čáslavský kouč Pavel Malura už mohl do zápasu nasadit většinu hráčů, jejichž přestupy už jsou hotové. Kromě Ondřeje Prášila a Ivana Belka, kteří stále čekají na vyřízení dokumentů ze zahraničí. Na marodce zůstal stále Adnan Džafič.

Jako první zahrozili domácí už ve 4. min., když po zmatku v čáslavské obraně z pravé strany odcentroval Vágner a volný Adámek hlavičkoval naštěstí pro hosty vedle. Na straně domácích byla větší bojovnost, hosté zase lépe kombinovali, ovšem k zakončení se dostávali jen z uctivé vzdálenosti. O střely se pokoušeli Bártl, Šisler a Kunášek. Ve 27. min. se za chrudimskou obranu prodíral Brožík, jenže v rozhodující chvíli Radouš stihl jeho střelu srazit na roh. O tři minuty později to na druhé straně zkoušel technicky Adámek, ovšem svůj pokus nezamířil dobře a pálil do míst, kde stál připravený brankář Bárta.

Druhý poločas čáslavská převaha byla výraznější, domácí čekali na brejky, do kterých se ale příliš nedostali. Snad jen v 54. min. po pravé straně utekl Adámek, jenže v závěru své akce oblouček zakroutil směrem do hřiště místo do brány. Z protiútoku odcentroval Kunášek a mezi beky se prosadil Kopic - 0:1. Čáslav naplo převzala oteže zápasu, tribuna zatleskala Šislerově tvrdé ráně, která se ale do chrudimské brány nevešla. V 74. min. si s Kunáškovou dělovkou poradil gólman Mrázek a v 79. min. Zenit výkopem gólmana Bárty rozjel další útok: Fikejz vyhrál hlavičkový souboj, J. Kopic vysunul Racka, jemuž se do zakončení v poslední chvíli vrhl Radouš.

"Myslím, že utkání bylo vyrovnané, byť měli hosté ve druhé půli opticky více ze hry," začal hodnotit zápas domácí trenér Pavel Jirousek a poznamenal: "Na vyložené šance jsme možná byli o jednu lepší my. Čáslav dokázala dát branku, tak zaslouženě postoupila, my se nemáme za co stydět."

"V první půli jsme podali výkon jako minulou sobotu," nebyl spokojený čáslavský trenér Pavel Malura a navázal: "Bez běhání, nasazení a snahy hrát dopředu. Ve druhé půli se naše hra zlepšila a myslím, že ji hodně oživil i příchod Jana Kopice. Celkově šlo o to postoupit, čili řekněme, že v kostce můžeme být spokojeni." Jan Kopic přišel na hřiště o přestávce místo defenzivnějšího Víta Štětiny. "Bylo vidět, že ve středu hřiště propadáme, že tam nejsme schopni soupeře přehrát," vysvětloval svůj krok kouč a pokračoval: "Nasadili jsme defenzivnější typy a ukázalo se, že to nefunguje. Vzhledem k tomu, že Honza Šisler vypadal lépe, vystřídal jsem Štětinu." Ke konci zápasu si o střídání řekl i Daniel Bartl, ovšem nejde o vážnější zdravotní problém. "Je na něm vidět absence zápasové zátěže kvůli zranění, byly to křeče. Bude se do toho dostávat pomaleji, ale dnes to zvládl slušně," podotkl Pavel Malura s tím, že kapitánská páska pro podzim už zůstane Václavu Kotrbovi. "Není důvod něco měnit," ukončil.

Branka: 55. J. Kopic. Rozhodčí: Královec - Filípek, Moláček. ŽK: Radouš (Ch). Diváků: 150. Chrudim: Mrázek - Luptovský, Merkl, Radouš, Adámek - L. Kopecký, Mastík (72. Malinský), Vladyka, Vágner - Holub (68. Vodrážka), Kroutil (80. Klíma). Pavel Jirousek. Čáslav: Bárta - Kotrba, Haniak, Ptáček, Růžička - Bártl (82. Breite), Štětina (46. J. Kopic), Šisler, Kunášek - Racko, Brožík (63. Fikejz). Trenér Pavel Malura.