Fotbalisté čáslavského béčka prohráli s Libiší a spadli na poslední místo tabulky

16. březen 2014, 18:01
(aktualizováno: 16. březen 2014, 18:33)

Čáslav – Fotbalisté čáslavské rezervy nastoupili k dalšímu záchranářskému duelu krajského přeboru na domácí umělé trávě proti celku Sokol Libiš.

Čáslav B – Libiš 0:2 (0:0)

Čáslavští se v případě zisku tří bodů mohli v tabulce odpoutat z předposledního místa a posunout se až na dvanáctou příčku. Ani s touto vidinou však domácí svého soupeře pokořit nedokázali. Místo posunu v tabulce tak následoval sešup na poslední příčku! Čáslavští nebyli v utkání horším týmem, ovšem nebezpečné situace před brankou soupeře si dokázali vytvářet pouze fotbalisté Libiše.

V první půli se tak dvakrát zahřál brankář Tomáš Výborný, který nejprve zneškodnil Baratynskyyho střelu ze střední vzdálenosti a poté si poradil i s hlavičkou Řepky s bezprostřední blízkosti. Domácí branku Libiše v první půli vůbec neohrozili.

Začátek druhého dějství patřil opět hostům, kdy Šmídovu hlavičku za tří metrů reflexivně zlikvidoval T. Výborný. Hosté se branky dočkali po deseti minutách druhé půle. Zuzkinův dlouhý aut proskotačil až k osamocenému Baratynkyymu a ten rozvlnil síť – 0:1. Čáslavští zahrozili pouze jedenkrát, když si na Pipkův přesný pas naběhl Maxa, ovšem míč po jeho hlavičce našel jen náruč gólmana Lomského. Odpor domácích pak definitivně zlomil Škoda, který po chybě brankáře T. Výborného dorazil míč do brány – 0:2.

Trenér čáslavské béčka Miroslav Paták netajil po utkání zklamání: „Bylo to bojovné utkání, ve kterém rozhodla síla a zkušenost. Myslel jsem si, že nám umělá tráva bude vyhovovat, ale soupeř svým důrazem v pokutovém území zápas rozhodl,“ uvedl Paták a pokračoval: „Zklamalo mě, že jsme si za celý zápas vytvořili jen dvě šance. Jednu po chybě soupeře, kdy šel Bilinkiewicz sám na gólmana, ale nakonec ani nevystřelil. Ve druhém případě to byla taková pološance,“ popisoval.

„S takto technickou zálohou bychom měli soupeře vykombinovat, ale to se nám za celý zápas nepovedlo. Takže jsme si nezasloužili ani bod,“ uzavřel Miroslav Paták.

Branky: 55. Baratynkyy, 70. Škoda. Žluté karty: M. Výborný, Váňa, Maxa (všichni Čáslav). Diváků: 30.

Čáslav B: T. Výborný – Pipek, Váňa, M. Výborný, Kutil (65. Kvíčala) – Zoufalý (70. Svoboda), Bilinkiewicz, Zikmunda, Mlynka – Frejlach – Maxa. Trenér Miroslav Paták.

Libiš: Lomský – Těmín, Trojan, Kabyl (85. Bartoň), Hrdý – Řepka, Zuzkin, Škoda, Šmíd (86. Franz) – Matoušek (72. Jiráň), Baratynskyy (72. Čadek). Trenér Vladimír Vávra.