Fotbalisté kutnohorské Sparty vstoupili do sezóny vítězně, dvě branky vstřelill Luňáček

14. srpen 2011, 21:03
(aktualizováno: 14. srpen 2011, 21:15)

Kutná Hora – Fotbalisté kutnohorské Sparty v úvodním kole nové sezóny krajského přeboru přivítali na domácím hřišti zkušený celek FK Dobrovice. Tým trenéra Radima Truksy ukázal bojovného ducha, když domácí hráči dokázali otočit nepříznivý vývoj skóre.

Kutná Hora – Dobrovice  3:1 (2:1)

Zápas pro kutnohorské fotbalisty nezačal šťastně. Po čtvrthodině hry Šimon neztlumil centrovaný míč a ten z hranice vápna poslal nádhernou střelou do sítě hostující Gába – 0:1. O pět minut později kutnohorský gólman svou hrubku napravil, když skvělým zákrokem zlikvidoval samostatný únik Zikmundy.

Sparťané se radovali ve 22. minutě. Kozel ukázkovou kolmicí vysunul na levém křídle Filipce, jenž poslal před dobrovickou bránu přesný centr. Míč pak hlavou nekompromisně zatloukl do brány Luňáček – 1:1.

Dobrovičtí kontrovali další stoprocentní šancí, nicméně Ansuma tváří v tvář Šimonovi neuspěl a dorážku Zikmundy zlikvidoval skvělým obranným zákrokem Skokan.

Jak vyzrát v samostatném úniku na brankáře převedl těsně před přestávkou A. Schwarz. Ten se do sóla dostal po dlouhém Šimonově nákopu a následnému prodloužení míče Luňáčkem. Brankáři Michňovi poté kutnohorský útočník poslal míč mezi nohama přímo do sítě – 2:1.

Ze druhé půle stojí za připomenutí dva momenty. Nejprve se v 83. min. musel ze hřiště poroučet dobrovický Zbončák, který po faulu na O. Tomíška vyfasoval od rozhodčího Čermocha rovnou červenou kartu. V závěru domácí své vítězství pojistili, když nádhernou Auerovu přihrávku za obranu přetavil ve třetí gól Sparty útočník Luňáček – 3:1.

„Výsledek je pro nás dobrý,“ uvedl trenér kutnohorské Sparty Radim Truksa a pokračoval v hodnocení zápasu: „Do utkání jsme sice vstoupili aktivně, ale z první vážnější šance hostí jsme inkasovali, kdy odražený míč hráč soupeře trefil z voleje tak, jak už jej asi nikdy netrefí. Svou chybu David Šimon napravil, když chytil dvě vyložené šance soupeře.“

„Dokázali jsme srovnat po nádherné křídelní akci a zakončení Luňáčka. Poté jsme hráli poměrně slušně, což vyústilo v to, že jsme do poločasu skóre otočili. Ve druhém poločase už tolik šancí nebylo. Přesto jsme se dokázali ještě jednou prosadit v závěru utkání,“ řekl.

„Jinak to bylo celkem vyrovnané utkání. Dá se říct, že vyhrálo asi šťastnější mužstvo. My jsme měli čtyři šance a dali jsme z nich tři góly. Soupeř šance své šance neproměnil,“ uzavřel Truksa.

Branky: 22. Luňáček a 89. Luňáček, 44. A. Schwarz  - 14. Gába. Žluté karty: M. Šváb, Luňáček – Gába. Červené karty: Zbončák (D). Rozhodčí: Čermoch – Hocek, Bartůšek. Diváci: 150.

Kutná Hora: Šimon – Skokan, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec – Frejlach (66. O. Tomíšek), Mach, Růžička, Kozel (69. Auer) – A. Schwarz, Luňáček (90. Černohlávek). Trenér Radim Truksa.

Dobrovice: Michňa – Kalíšek, Mrvík, Vladyka, Zbončák – Jiránek, Gába, Tuma (79. Miškovský), Jílek – Ansuma, Zikmunda (59. Mrklas).