Fotbalisté Paběnic připravili Červeným Janovicím první jarní porážku!

15. duben 2023, 20:39

Paběnice – Jednu z klíčových bitev nabídlo 20. kolo okresního přeboru v sobotu: Na hřiště podzimního mistra soutěže, Sokol Paběnice, dorazili fotbalisté ambiciózního Sokol Červené Janovice. Zatímco Paběničtí v prvním jarním kole měli volno, druhé utkání s Novými Dvory bylo odloženo na 1. května a před týdnem remizovali v Malešově 2:2. To Červené Janovice všechna tři úvodní jarní kola zvládly, když porazily Chotusice 6:0, Tupadly 1:0 a před týdnem i druhý Suchdol 3:2.

Paběnice – Červené Janovice 3:0 (2:0)

Na těžkém terénu vyšel začátek zápasu domácím: V 6. min. po autovém vhazování propadl míč za hostující obranu a D. Mužátko ho „píchl“ do sítě – 1:0. Hosté měli problém s houževnatou obranou soupeře, několik centrů hledalo D. Marka, ovšem Paběničtí situace ustáli, stejně jako některé pokusy o střel, které odrazili už obránci. To domácí byli před brankou soupeře nebezpečnější: Červenojanovická obrana po jednom z rohů vykopávala míč už z brány, ve 35. min. Jar. Vlach vracel míč do útoku, Jak. Špičák ho prodloužil za zadní řadu soupeře a D. Mužátko zvýšil na 2:0!

Hosté přišli do druhé půle s viditelnou snahou zvrátit vývoj zápasu na svou stranu, domácí obranu zlobil zejména Novák, jenže jeho střely se většinou nevešly mezi tři tyče anebo neprošly obranným valem soupeře. V 61. min. se změnil poměr sil na hřišti, když unikajícího Jak. Špičáka zastavil Kubík pouze za cenu faulu a byl vyloučen. S hosty to ještě hůře vypadalo o čtyři minuty později, když míč vypadl za jejich obranu, Jak. Špičák se vyhnul brankáři Honsovi, který vyběhl daleko ze své brány, a zvýšil už na 3:0. Domácí si uhlídali i čisté konto, když Jiránkovu střelu z úhlu bezpečně kryl gólman T. Výborný a asi největší příležitost měli Červenojanovčtí v 86. min., kdy Novák po svém průniku vrátil míč od brankové čáry volnému Honců, jenž ale zakončit do odkryté brány přesně nedokázal.

„Věděli jsme, že po včerejším dešti nebude zápas o fotbalové kráse,“ upozornil trenér Paběnic Jaroslav Vlach. „Těžkému hřišti jsme přizpůsobili taktiku – chtěli jsme na Jakuba Špičáka nakopnout nějaký dlouhý balón a spoléhali se na rychlost našeho druhého útočníka Dominika Mužátka. Věděli jsme, že Červené Janovice vzadu nejsou tak rychlé a tak jsme rychlost našich hráčů chtěli využít,“ řekl kouč a pokračoval: „Dvakrát to tam propadlo a po prvním poločase jsme vedli 2:0. Ve druhém poločase jsme se snažili bránit odzadu a kromě jedné šance, kdy po straně utekl Novák, jsme odehráli dobrý zápas. Když Jakub Špičák zvýšil na 3:0, bylo po zápase a také po úplně jasné červené kartě.“

Okresní přebor tímto výsledkem ale zdaleka není rozhodnutý. „Jak jsme se minulý týden přesvědčili, každý soupeř bude těžký. Malešov má také kvalitní tým,“ vrátil se k minulému týdnu Jaroslav Vlach. „My musíme sbírat body a doufat, že týmy za námi zaváhají. Je před námi ještě celé jaro,“ uzavřel své hodnocení.

Branky: 6., 35. D. Mužátko, 65. Jak. Špičák. Rozhodčí: T. Volenec – Mucha, Procházka. ŽK: Čáp, D. Mužátko, Kracík – Chvála, D. Marek. ČK: 61. Kubík. Diváků: 220. Paběnice: T. Výborný – Čáp, M. Svoboda, Jar. Vlach, Březina – Kracík (69. M. Votava), J. Šindelář, Váňa, M. Výborný (22. Fuksa) – Jak. Špičák (79. Tyle), D. Mužátko (82. Záhrobský). Trenér Jaroslav Vlach. Č. Janovice: Hons – Chvála (68. Bouma), Kubík, Řepka, Dvořák – T. Dudla, Jiránek, Jonáš, Dan. Uher, D. Marek (78. Honců) – Novák. Trenér Martin Jiránek.

1 Červené Janovice 16 13 0 0 3 71:30 39
2 Paběnice 14 12 0 0 1 48:19 37
3 Suchdol 15 12 0 0 3 44:13 36
4 Malín/K. Hora B 14 8 0 0 5 45:31 25
5 Nové Dvory 14 7 0 0 5 28:27 23
6 Církvice 15 7 0 0 7 43:34 22
7 Zruč n. S. 14 6 0 0 5 30:26 21
8 Malešov 14 5 0 0 6 29:32 18