Foto, video: Stříbrný míč pro sezonu 2022-23 vybojovali fotbalisté ze Suchdola!

21. červen 2023, 20:40

Malešov – Závěr fotbalové sezony 2022-23 obstaral finálový zápas pohárové soutěže „O Stříbrný míč“. V malešovském sportovním areálu Josefa Klečáka se poměřil čerstvý nováček I. B třídy z Červených Janovic s třetím týmem okresního přeboru – Družba Suchdol:

Č. Janovice – Suchdol 1:4 (0:2)

Na opatrném začátku drželi míč bezpečně hráči Červených Janovic. Jenže se k ničemu nedostali, naopak v 7. min. pas za obranu přelétl Řepku, který reklamoval ofsajd, a benjamínek suchdolského celku Št. Šibrava zkušeně našel skulinu na přední tyči soupeřovy brány – 0:1. Červenojanovická obrana se nepoučila, v 15. min. Biroš křižným pasem našel za obranou L. Laštovku, který trestal nekompromisně – 0:2. V 19. min. se opět za obranu dostal M. Kruliš, který se pokusil o lob, leč proti dlouhému brankáři Honsovi neuspěl. Ve 26. min. po straně unikl L. Laštovku a soupeře tentokrát zachránila tyč. Červené Janovice měly potíže s důsledným presinkem suchdolských hráčů, kteří soupeře nenechali rozehrát a ani ohrozit Čižinského branku. Suchdolský brankář čelil první vážné situaci ve 37. min., když míč mezi penaltu a vápno dostal Dan. Uher, ale přestřelil. To na druhé straně po rychlém výpadu do obrany si Pacák vyměnil míč s Birošem, ale potom z nadějné pozice mířil vedle. Těsně před přestávkou byly Červené Janovice blízko kontaktní brance: Koloušek posunul míč Jonášovi, kterého vychytal Čižinský. A ten si poradil i s ranou Nováka po odraženém míči.

Druhou půli začali Červenojanovičtí náporem, který ale vzal za své v 51. min.: Herout se pokusil o kolmou střelu, míč ale převzal L. Laštovka, který zvýšil na 0:3. Domácí se ale nevzdali, Novák po svém průniku po brankové čáře z 54. min. pálil z úhlu jen do koše Čižinského, v 59. min. ale po akci Jonáše už prokázal instinkt zabijáka a korigoval na 1:3. V následujících minutách potom začaly gradovat emoce, když se domácí dožadovali pokutového kopu. Místo toho sudí odpískal penaltu po faulu Boumy na Kohoutka a M. Kruliš zápas rozhodl – 1:4. V 90. minutě ještě viděl červenou kartu střídající Radek Vavřina, který byl na hřišti deset minut, když si verbálně vylil vztek na rozhodčích.

„Nechci se k tomu moc vyjadřovat,“ krotil své emoce Josef Víta z Červených Janovic. „Rozhodla asi větší chuť Suchdola po vítězství, nechci se ale vyjadřovat k výkonu hlavního rozhodčího,“ opakoval a potom přece jenom dodal: „Za stavu 3:1 nepískne podle mě jasnou penaltu, to je klíčový okamžik zápasu na kontaktní gól. Budu ještě slušný, jinak bych skončil s fotbalem.“

„Chtěli jsme něco vyhrát. Když jsme před čtyřmi lety postupovali, byli jsme ve finále dvakrát druzí,“ připomněl hrající trenér Suchdola Davida Čižinský. Jeho tým letos skončil v okresním přeboru na bronzové příčce. „Dnes jsem toho trochu bál, soupeř je velmi kvalitní. My jsme čtrnáct dní nehráli,“ přiznal a pokračoval: „Ostych jsme ale nechali v kabině, byli jsme dnes hodně sebevědomí. Některé naše individuální výkony byly excelentní a myslím, že jsme soupeře zaskočili rychlou hrou. Věděli jsme, že jsou dobří ze standardek, proto jsme tam dali vysoké hráče. Kolikrát jsme ale měli štěstí, ale myslím, že jsme i na šance byli lepší a zaslouženě vyhráli.“

Branky: 59. Novák – 7. Št. Šibrava, 15., 51. L. Laštovka, 79. M. Kruliš. Rozzhodčí: T. Volenec – Mucha, Uher, Šim. Pipek. ŽK: Dan. Uher, Jonáš, Řepka, L. Červinka, Bouma – Dobeš, Herout, Kohoutek. ČK: 90. R. Vavřina. Diváků: 300. Č. Janovice: Hons – T. Dudla, Kubík, Řepka (63. Bouma), Dvořák (80. R. Vavřina) – D. Marek, Jonáš, Jiránek (85. Víta), Koloušek, Dan. Uher – Novák. Trenér Martin Jiránek. Suchdol: Čižinský – Gallistl (88. D. Laštovka), Volný, Böhm, Dobeš – Pacák (70. Kohoutek), Herout, Št. Šibrava (88. Zelenka) – M. Kruliš, L. Laštovka (84. Langr), Biroš (84. Liška). Trenér David Čižinský.