Historie se opakovala, Kutná Hora na Dobrovici neumí. Hosté si vezou z Lorce tři body!

21. září 2014, 19:34
(aktualizováno: 21. září 2014, 19:46)

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory přivítali v sedmém kole divizní skupiny C na domácím hřišti Dobrovici. Hosté si díky brance Patočky ze druhého poločasu odvezli z Lorce všechny tři body.

Kutná Hora – Dobrovice 0:1 (0:0)

První příležitost ke skórování si po dvaceti minutách vytvořili hosté. Stoper Schwarz se nedomluvil s brankářem Stehnem, toho využil Miškovský, jehož zakončení však na poslední chvíli Stehno nakonec zlikvidoval. Domácí odpověděli o dvě minuty později. Centr Antoše ale Vácha ranou z voleje v branku nepřetavil. Deset minut před koncem první půle pláchl hostující obraně Křelina. V samostatném úniku ovšem místo střely volil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, kterou Homola na uklidil do zámezí.

Do druhé půle vstoupili lépe dobrovičtí fotbalisté, když domácí obranu zaměstnávali centry především z levé strany hřiště. V 61. minutě si na jeden takový pas naběhl Patočka a míč uklidil do sítě – 0:1. Klid do řad hostí mohl vnést stopert Homola, který v 66. minutě zahrával pokutový kop. Jeho střelu brankář Stehnou chytil! O minutu později se mohlo vyplnit otřepané "nedáš – dostaneš". Vácha načechral balón na zadní tyč, kde číhal osamocený Veselý. Jeho hlavičku ale brankář Bartoš reflexivně vyrazil. Závěr utkání pak přinesl už jen platonický tlak domácích, který ve vyrovnání nevyústil.

Trenér Kutné Hory Jan Holík ocenil tým hostí: „Přijel kvalitní soupeř. Jeden z nejkvalitnějších v divizi. Byl silný na míči. Prvních dvacet minut byl kombinačně lepší,“ uvedl Jan Holík a pokračoval: „Poté se hra vyrovnala. My jsme neproměnili dvě vyložené šance, které jsme si vytvořili, a to rozhodlo,“ litoval.

„V šedesáté minutě jsme pak ztratili míč před vápnem, přišel centr z levé strany a po tečovaném míči jsme inkasovali. Soupeř navíc ještě nedal pokutový kop. Je škoda, že jsme neměli kvalitu a nedokázali jsme vstřelit branku. Proto jsme prohráli,“ uzavřel Jan Holík.

Branka: 61. Patočka.

Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík. Žluté karty: Franc – Patočka, Homola, Golovko, Bartoš, Kubelka. Diváků: 205.

Kutná Hora: Stehno – Čapek, Schwarz, Franc, Skokan – Veselý (79. Filipec), Frejlach, Vančura, Vácha – Křelina (86. Hačka), Antoš. Trenér Jan Holík.

Dobrovice: Bartoš – Golovko, Homola, Váňa, Šídlo – Rudolf (83. Kubelka), Osvald (90. Bém), Patočka, Vajgl (88. Vodička) – Miškovský (79. Cigánek), Suk (56. Synek).