Jarní mizérie fotbalistů Kutné Hory pokračuje, v Lorci podlehli Ostré!

15. duben 2017, 13:35

Kutná Hora – Fotbalisté Kuté Hory ve 21. kole divizní skupiny C hostili na domácím stadionu celek ze středu tabulky Sportovní sdružení Ostrá.

Kutnohorští v současné době bojují o setrvání v soutěži a domácí prostředí jim velí vítězit. Bohužel se tak ale opět nestalo a fotbalisté kutnohorské Sparty z úvodních šesti jarních kol vyválčili prozatím jen tři body!

Kutná Hora – Ostrá 1:3 (1:2)

Lepší úvod si Kutnohorští přát nemohli. Po dvaceti vteřinách hry našel Šindelář zpětnou přihrávkou ve vápně Vocela, která poprvné rozvlnil síť – 1:0! Vstřelá branka ovšem paradoxně nabudila hostující tým. Hráči Ostré dokázali do půl hodiny skóre otočit a v prvním poločase byli lepším celkem. Domácím borcům dělal problémy zejména rychlonohý Petlička, který využil nepřesnou rozehrávku Černého na polovině hřiště, pláchl po pravé straně a přesnou přihrávkou na hranici pokutového území vybídl ke skórování Herzána – 1:1. O dvanáct minut později měli hostující hráči výhodu přímého volného kopu ze 17 metrů. K míči se postavil Petlička, jehož rána putující okolo zdi zaplula až do brány domácího brankáře Kadlece – 1:2. O chvíli později utekl domácí obraně znovu Petlička. Tentokrát zakončoval v tísni jen těsně mimo tři tyče!

Domácí se k zakončení dostali až několik minut před poločasovou pauzou. Pěknou ránu Vocela ze střední vzdálenosti ale brankář Ostré vyrazil na roh.

Domácí fotbalisté vstoupili do druhého dějství aktivněji. Po čtyřech minutách naservíroval Vocel balón od brankové čáry zpět na velké vápno Záleskému. Ten zakončil pohotově a přesně, ovšem brankář Keller dokázal jeho pokus vytěsnit na roh. V 53. minutě si na centr Frejlacha naskočil domácí kapitán Franc, ale ani jeho hlavičkový pokus nemířil přesně.

Hra ve druhé půli opadla. Nový náboj měla dát utkání 74. minuta, kdy se po druhé žluté kartě ze hřiště poroučel stoper Ostré Vobořil. Domácím borcům ale vyloučení hostujícího hráče vůbec nepomohlo. Naopak na druhé straně se těsně před koncem nechal lacině o míč obrat Frejlach a střídající útočník Kubec přesnou ranou k tyči rozhodl utkání – 1:3.

„Co k tomu říct. Myslím si, že nám nepomohl brzký gól na jedna nula. Kdy jsme sice po krásné akci začali výborně, ale poté jsme dalších dvacet minut vypadli z konceptu a dostali jsme dvě branky,“ mrzelo trenéra Kutné Hory Radka Kulhánka. „Přeskupili jsme řady, protože se mi zdá, že zbytečně ztrácím čas sledováním soupeřů, protože moji hráči si pak neberou moje poznatky k srdci a hrají si podle svého. Hra se do poločasu relativně srovnala,“ konstatoval trenér kutnohorských fotbalistů.

„Druhý poločas byl spíše bojem. Na hřiště jsme postupem času poslali všechny ofenzivní hráče. Bohužel, přijde 89. minuta, kdy náš zkušený hráč udělá fatální chybu. To je pro mě neomluvitelné a už mě nebaví se stále na něco vymlouvat,“ zlobil se Radek Kulhánek.

„Jsme mínus tři body. Boj o záchranu se tak začíná rekrutovat mezi pět týmů,“ uvedl Kulhánek a pokračoval: „Ke konci sezóny to bude válka a bude to nesmírně složité. Nutně jsme tyto tři body potřebovali, protože jsme doma prohráli jak s Trutnovem, tak s Ostrou,“ připomněl.

„Body, co jsme u spoupeřů vybojovali na podzim nyní přicházejí vniveč. Situace je složitá, ale musíme bojovat dál. Ještě je před námi dost kol,“ uzavřel Radek Kulhánek.

Branky: 1. Vocel – 15. Herzán, 27. Petlička, 90. Kubec.

Rozhodčí: Kapoun – Baum, Klupák. Červená karta: 74. Vobořil (O). Žluté karty: Frejlach, Vocel, Dudla, Nekvinda – Poběrežský, Bureš, Mařík, Moudrý, Vobořil. Diváků: 160.

Kutná Hora: Kadlec – Frejlach, Skokan, Franc, Dudla (50. Semrád) – Kulhánek (74. Piskač) - Šesták, Vocel, Šindelář, Nekvinda – Černý (35. Záleský). Trenér Radek Kulhánek.

Ostrá: Keller – Poběrežský, Bureš, Hochmeister, Bejbl – Petlička (90. Bezděk), Mařík (83. Hudec), Moudrý (65. Dejl), Vobořil, Müller (68. Řezníček) – Herzán (76. Kubec). Trenér Jiří Kafka.