K vítězství nad posledním týmem tabulky Spartě stačil první poločas

17. březen 2013, 17:41
(aktualizováno: 17. březen 2013, 17:46)

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora v neděli nastoupili k prvnímu jarnímu zápasu doma. Přivítali poslední tým divizní tabulky - SK Holice. Hosté svůj stín nepřekročili, o třech bodech pro domácí bylo rozhodnuto prakticky po prvních dvaceti minutách.

Kutná Hora - Holice 5:1 (4:0)

První vážnější šanci si připravili hosté, když domácí obrana spoléhala na ofsajd, jenže Michalec po svém postupu na bránu Sparty vytěžil jen roh. Pak už hřiště plně ovládla Kutná Hora: Ve 14. min. A. Schwarz v pokutovém území hlavou přiťukl míč Vančurovi, který se prosadil zkušeně po zemi - 1:0. Hned za chvíli po dlouhém pasu z vlastní poloviny přehodil gólmana Schmeisera Wolf - 2:0. Ve 21. min. holický gólman podběhl centr Váchy z pravé strany a A. Schwarz hlavičkoval do prázdné brány - 3:0. Hosté se připomněli ve 26. min., ale M. Šváb své zaváhání napravil a příležitost Jedličky včas překazil.

Domácí si připravili v prvním poločase ještě další šance: Melechovský ale hlavičkoval vedle, neprosadil se Vančura a po rohovém kopu Tomíšek orazítkoval  břevno. Před Schwarzem Ručka vykopl míč z vlastní brány a tak se skóre měnilo ve 33. min.: Po rohovém kopu se k Wolfovi vrátila jeho střela a on hlavičkou zaskočil gólmana - 4:0.

Natěšení diváci na další brankové hody po přestávce museli být zklamáni. Úroveň hry značně poklesla a i když si domácí zpočátku připravili náznaky šancí, brankově se prosadili až v závěru utkání. Ve střehu se musela mít naopak obrana: V 58. min. po nedůrazném odkopu Vavřiny Urban stáhnul Jedličku, Kopřiva naštěstí z trestného kopu z hranice šestnáctky pálil jen do zdi. To v 65. min. se hosté čestného gólu dočkali: Po malé domů osamocený brankář Vavřina při snaze poslat míč do hřiště podklouzl a Jedličku pak už nezastavil - 4:1. Páté branky se fanoušci Kutné Hory přece jen dočkali: V 89. min. Kozel po odraženém rohu přenesl hru na druhou stranu do šestnáctky a Tomíšek mířil přesně k tyči - 5:1.

Místo dalších branek v síti Holic diváci po změně stran viděli fotbal nevalné úrovně. "První poločas byl dobrý, potvrdil se rozdíl mezi oběma mužstvy v tabulce. Chtěli jsme tak hrát celý zápas," upozornil trenér Kutné Hory Radim Truksa. "Možná se ve druhé půli projevilo to, že jsme hráli proti větru. To ale není vůbec žádná omluva," zdůraznil a pokračoval: "Ve druhém poločase jsme měli sami sebe i diváky zahřát výkonem jako v první půli, my jsme tady naopak málem zmrznuli. Druhá půle byla opravdu špatná."

Mezi tyče Kutné Hory by mohl v budoucnu nastupovat Milan Žďánský. "Co vím, asi rok nechytá, je po zranění," mlžil Radim Truksa. "Jsem po operaci kolena. Do měsíce začnu trénovat a uvidím, co mi zdraví dovolí," naznačil bývalý gólman Čáslavi

Branky: 14. Vančura, 15., 33. Wolf, 21. A. Schwarz, 89. M. Tomíšek - 65. Jedlička. Rozhodčí: Svatík - Bacík, Šauflová. ŽK: Filipec, M. Šváb - Kopřiva, Jedlička. Diváků: 130. K. Hora: Vavřina - Urban, M. Tomíšek, M. Šváb, Mach - Vácha (76. M. Frejlach), Vančura (76. Kozel), Černohlávek (59. Filipec), Wolf - Melechovský, A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Holice: Schmeiser - Pištora, Kopřiva, Ručka, Skalický (46. Valenta) - Krpata, Merkl, Chvála, Starý - Jedlička (67. Kroutil), Michalec (79. Zeman). Trenér Jiří Starý.