"Kuny hattrick," volaly v Čáslavi tribuny v prvním poločase

15. srpen 2010, 19:06
(aktualizováno: 15. srpen 2010, 21:19)

Čáslav - Ve třetím kole II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav v neděli přivítali soupeře ze Sokolova. Po předchozích dvou prohrách a zvláště před utkáním na hřišti Zlína potřebovali vyhrát. Pamatujete si na vítězné zápasy v "postupové" sezoně? Tak přesně takový zápas odehrála v neděli. Trenér Pavel Malura zamíchal se sestavou, do útoku poslal Kunáška a Čáslavští si šli za svým cílem. Petr Kunášek dal dva góly, na jeden přihrál a ještě jeden mohl dát po změně stran.

Čáslav - Sokolov 3:0 (3:0)

První poločas se domácím povedl náramně, hosté se dostali pouze ke třem trestným kopům, ze kterých ale Volšíka příliš neohrozili. Zato domácí se do utkání pustili bez respektu, po sérii rohových kopů se dočkali konce série bez vstřelené branky po 188 minutách: Na pravé straně výborně zapracoval Kopic, Kunášek nastřelil přízemní centr do malého vápna a míč do sítě doklepl Racko - 1:0. Sokolovští se poprvé dostali před Volšíka v 15. min.: Po Šislerově faulu na Vaněčka, míč si postavil Podrazký, jenže aktuálně nejlepší střelec soutěže vůbec netrefil bránu Zenitu. Ve 26. min. po Rackově brejku a jeho přenesení hry Bartl ještě minul sokolovskou bránu, pak ale přišly velké chvíle Petra Kunáška: Ve 32. min. po vyhraném souboji postupoval zleva úplně sám na bránu hostů a zakončil nekompromisně - 2:0. O tři minuty později se situace opakovala, tentokrát na pravé straně a spoluhráči Petra Kunáška dlouho chytit nemohli - 3:0. Ještě před přestávkou Kunášek na polovině hřiště vybojoval míč, vysunul Racka, jenže u jeho přihrávky byl dříve gólman Zacharda než Kopic.

Ve 47. min. domácí přestáli závar před svou bránou po trestném kopu Pilaře a v 50. min. Podrazký pálil z trestného kopu nad, Sokolovští se však jinak k ničemu vážnějšímu nedostali. V 54. min. odražený míč od zdi napálil Bartl, ale Zacharda jeho pokus vytáhl na roh. V 60. min. se Zenit radoval počtvrté, ale předčasně: Racko táhl brejk, vysunul Kunáška, který si posadil brankáře i obránce, jenže místo střely volil přihrávku Kopicovi, který byl v ofsajdu. Pak se hosté pokusili o korekci výsledku, jenže Pilař zakončil slabě vedle a Vaněček z úhlu také netrefil. Poslední nepříjemností pro Čáslav bylo posledních deset minut, když Breite po vystřídání odkulhal se zraněným kotníkem a domácí dohrávali v deseti. I přesto se nakonec mohli radovat.

Branky: 8. Racko, 32., 35. Kunášek. Rozhodčí: Mikel - Čecháček, Tacina. ŽK: Kazár, Haniak, Bartl - Šilhan, Studík. Diváků: 623. Čáslav: Volšík - Růžička, Haniak, Ptáček, Kazár - Bartl (64. Fikejz), Prášil, Šisler, Racko (78. Breite) - Kopic (82. Kotrba), Kunášek. Trenér Pavel Malura. Sokolov: Zacharda - Šmerda, Kura (46. Studík), Knakal, Hanzlík - Podrazký (74. Dittrich), Čada, Pilař, Vaněček - Šilhan (46. Duchnič), Mlika. Trenér Stanislav Purkart.