Kutnohorská rezerva v sobotním utkání naložila Sázavě B jedenáct gólů!

11. duben 2015, 20:11
(aktualizováno: 11. duben 2015, 20:11)

Kutná Hora - V rámci 17. kola okresního přeboru dorazili do Lorce fotbalisté FK Kavalier Sázava B. Ovšem pouze v jedenácti a domácí béčko Sparty o třech bodech rozhodlo prakticky v prvních dvaceti minutách:

Kutná Hora B - Sázava B 11:0 (5:0)

Zápas od první minuty kontrolovali domácí, kteří otevřeli skóre už ve 4. min., kdy Krupičkův šikovný centr z trestného kopu srazil do sítě Tafel - 1:0. O chvíli později zvýšil Hačka po rohovém kopu na 2:0, ve 20. min. Černý po dalším rohu upravil už na 3:0. Ve 27. min. Hačka ideální přihrávkou za obranu vysunul Krupičku, který se postaral o čtvrtou branku a ve 36. min. F. Nedvěd umístěnou ranou z vápna k tyči stanovil poločasový výsledek na 5:0. Hosté se k zakončení v prvním poločase dostali prakticky pouze jednou, ovšem Hrbkova rána z 35. minuty šla hodně nad.

Ve druhém poločase se toho moc nezměnilo: Ve 48. min. úplně volný Černý po úniku Michálka zvýšil n 6:0, na konci rychlé akce v 58. min. byl Krupička - 7:0 a ten samý hráč v 63. min. doklepl míč do sítě, když koncovku střídajícího Vodičky zastavila tyč - 8:0. V 71. min. se po centru Kopeckého dočkal i Vodička, když hlavou upravil na 9:0 a vyvstala otázka, kdo se postará o desátou branku. Po několika neproměněných šancích to vypadalo, jako když se domácím do jubilejního gólu nechce, v 87. min. ale Vodička hlavou skóre přece jen zakulatil. V 89. min. přidal navrch jedenáctou branku Kopecký technickou ranou k tyči - 11:0.

"Jedenáct gólů, krásné," zářil po zápase trenér Kutné Hory B Pavel Král. "Soupeři jsme podzim vrátili i s úroky, prohráli jsme tam 1:0 vlastním gólem. Tam byl asi trochu posílený z A mužstva," připomněl kutnohorský kouč a dodal: "Když jsem viděl, že soupeř přijel jen v jedenácti, věděl jsem, že čím dříve dáme gól, tím dříve se uklidníme a půjde jen o to, abychom si zahráli. A to se povedlo, spadlo to tam."

Sázavské rezervě se do Lorce moc nechtělo. "Chybělo nám osm lidí - dva jsou na směně, dva nemocní, tři museli s áčkem, protože to má také problém s hráči. Dva jsou zranění," vypočítal sázavský trenér Jiří Kratochvíl. "Nechtěli jsme ani jet," přiznal a dodal: "Kluci si byli vědomi, že dostanou pět, šest gólů. Ani v této sestavě jsme si nemysleli, že jich dostaneme tolik."

Branky: 4. Tafel, 8. Hačka, 20., 48.  Černý, 27., 58., 63. Krupička, 36. F. Nedvěd, 71., 87. Vodička, 89. Kopecký. Rozhodčí: Ladislav Culka. Bez karet. Kutná Hora B: Stoupa (46. J. Kubát) - O. Nedvěd (75. Hanosuek), F. Nedvěd, B. Pospíšil, Tafel - Hačka (46. Kopecký), Krupička, T. Pospíšil (57. Trnka), Michálek - Filipec (62. Vodička), Černý. Trenér Pavel Král. Sázava B: Štěpánek - Pešta, Schneider, Mařinec, Haláček - Rais, Švehla, Nepraš, P. Hrbek - Rezek, Danko. Trenér Jiří Kratochvíl.