Kutnohorští fotbalisté na jaře poprvé bodovali. Na domácí půdě udolali Vysoké Mýto!

1. duben 2017, 13:29

Kutná Hora - Fotbalisté Kutné Hory v 19. kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali druhý celek tabulky - Vysoké Mýto. Navzdory postavení v tabulce chtěli domácí získat první jarní vítězství. To se jim nakonec i přes tlak hostí v závěru zápasu povedlo!

Kutná Hora - Vysoké Mýto 2:1 (2:1)

Hostům patřil úvod zápasu. V osmé minutě Motl orazítkoval dalekonosnou střelou z přímého kopu břevno. O pár minut později putoval míč po ose Motl - Štěpánek až k Fikejzovi, který z blízka jen vyprášil rukavice kutnohorského gólmana Kadlece. V 19. minutě se ale hosté již radovali: Dvořák napřáhl z hranice velkého vápna a balón se s přispěním tyče zatřepetal v síti domácích - 0:1. O čtyři minuty později bylo ovšem vyrovnáno! Odražený míč po rohovém kopu vrátil na bránu hostí nepříliš prudkou střelou Skokan. Po teči hostujícího Tomáška si míč přeci jen našel cestu do sítě - 1:1.

Obrat ve skóre domácí dokonali chvíli před poločasovou pauzou. Hostující brankář Černík v pokutovém území srazil k zemi Nekvindu a následnou penaltu procedil přes prsty gólmana hostí M. Frejlach - 2:1.

Hosté se v druhém dějství tlačili za vyrovnáním. V 58. minutě napřáhl z hranice velkého vápna Kopřiva. Jeho pokus ale Kadlec vyrazil. V 70. minutě si brankář Kadlec poradil i s tečovanou střelou Motla, po níž skvělým zákrokem vytlačil balón jen těsně levé tyče. V závěrečných minutách hosté tlak stupňovali, ale pozorná obrana domácích je do vážnější šance nepustila. Na druhé straně mohl skóre navýšit těsně před koncem Semrád. Brejkovou situaci ale vyřešil jen ranou do rukavic brankáře Černíka. Kutnohorští si tak připsali premiérové jarní body!

Trenér Kutné Hory Radek Kulhánek měl po utkání radost ze zisku tří bodů: "Bylo to ubojované a šťastné vítězství," konstatoval. "Prohrávali jsme nula jedna, ale dokázali jsme výsledek otočit," oddychl si.

"Už jsem vycítil, že nálada v kabině se tento týden lepšila, protože se nám douzdravili další hráči. Když můžeme střídat a máme v kádru sedmnáct lidí, tak je to prospěsné. Nakonec jsme včera zaregistrovali ještě Pavla Záleského do útoku. Uzdravil se Semerád, Cimr. Hrát mohli Kulhánek, Vocel, Šindelář. To je znát, jelikož se jedná o hráče, kteří na podzim stabilně hráli, ale zimní přípravu skoro neabsolvovali," uvedl Radek Kulhánek.

"Řekli jsme si, že musíme zápas zvládnout po morální stránce. Hlavně, že jej nesmíme prohrát. Nakonec se nám podařilo zvítězit, takže jsme spokojení. Vytyčili jsme si cíl, že musíme sedmkrát vyhrát, a to bude stačit k záchraně. Chybí nám už tedy jen šest výher," řekl s úsměvem.

V dresu Kutné Hory se v posledních třiceti minutách poprvé představil Pavel Záleský: "Jedná se o kmenového hráče Doks. Prošel mládeží Ústí nad Labem, Teplicemi, Českou lípou. V poslední době byl v Německu. Dostali jsme na něj tip od brankáře Kadlece. Mělo by se jednat o brejkového hráče. Doufejme, že nám pomůže," uzavřel Radek Kulhánek.

Branky: 23. Skokan, 42. M. Frejlech pok. kop - 19. Dvořák.

Rozhodčí: Cupl - Szikszay, Špindlerová. Žluté karty: Šesták, Skokan, Vocel, Piskač, Šindelář - Černík. Diváků: 148.

Kutná Hora: Kadlec - M. Frejlach, Skokan, Franc, Dudla - Šesták (46. Hačka), Kulhánek (72. Piskač), Šindelář (85. Semrád), Nekvinda - Vocel, Černý (61. Záleský, 90. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.

Vysoké Mýto: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák (40. Hock) - Tomášek, Motl (72. Mach), Kopřiva, Rezek (81. Benda) - Štěpánek, Fikejz. Trenér Radim Oliva.