Kutnohorští nedokázali skórovat, v zápase s Letohradem zůstali bez bodu

30. duben 2022, 12:38

Kutná Hora – O další body potřebné k záchraně v divizi fotbalisté Sparty Kutná Hora bojovali v sobotu doma, kde před obědem přivítali FK Letohrad:

Kutná Hora – Letohrad 0:2 (0:1)

Domácím zatrnulo už ve 4. min., kdy obrana Sparty chybnou rozehrávkou odevzdala míč Mokrejšovi, který ale naštěstí pro ně pálil z vápna jen nad branku. Nadějně vypadala akce Kutné Hory z 9. min.: Lib. Křelina sklepnul výkop brankáře Malého, Wolf vysunul Pilného, který ale zakončil nepřesně. To ovšem bylo ze strany Sparty v prvním poločase vše, příležitosti si vytvářil především Letohrad. Ve 14. min. Zbudil poslal z levé strany míč po zemi do malého vápna a proti Faltusovi Malý ještě dokázal zasáhnout. Ve 21. min. už ale bylo zle: Po odraženém míči po rohovém kopu se Mokrejšovi střela nepovedla, balón se ale dostal k úplně volnému Kabourkovi – 0:1. V závěru prvního poločasu se hosté dostali ke dvěma trestným kopům, střelu Hillera z vápna ale zeď stačila srazit do bezpečí. To ale před tím, další odražený balón vystřelil zpět stejný hráč na kutnohorskou bránu a rána se odrazila od tyče ven!

Ve druhém poločase domácí soupeře zmačkli, připravili si i nadějné pozice, ovšem bez gólového efektu. V 52. min. Pilný z levé strany hledal na přední tyči Lib. Křelinu, ten ale balón do sítě usměrnit nedokázal. O chvíli později brankář Martinovský vytlačil na roh střelu z vápna a v 58. min. se do vápna prodral Veselý, jenže ani on recept na Martinovského najít nedokázal. Hosté ve druhém poločase zahrozili až v 78. min., kdy střela Faltuse z vápna šla těsně nad břevno. To V 80. min. už Letohradští rozhodli, když Počtýnský svůj únik zakončil od tyče do sítě – 0:2. Ještě v nastaveném čase se za obranu hostů dostal Franc, ale Martinovského přehodit nedokázal.

„Branku jsme dostali z nepovedené střely zpoza vápna, po standardce. To už je ale i trochu smůla, že míč propadne na zadní tyč,“ předeslal trenér Kutné Hory Jan Holík. „Více mě mrzí druhý poločas, kdy jsme byli třicet minut v tlaku, měli jsme tam minimálně dvě, tři šance na vstřelení branky,“ zdůraznil a dodal: „Vyrovnat jsme potřebovali, branku jsme ale bohužel nedali. Hosté nás ve druhém poločase potrestali druhou branku vlastně z jediné šance, kterou měli. Náš výkon byl poctivý, nedali jsme ale branku a nebodovali. To je velká chyba a velká škoda.“

Kutnou Horu čeká náročný týden – ve středu bude dohrávat zápas v Tochovicích, o víkendu potom vyrazí do Čáslavi. „Jen doufám, že Tulach, který nedohrál kvůli zraněnému kotníku, se - když ne na středu, tak na víkend - dá dohromady. Že budeme připraveni a bez zranění,“ uzavřel Jan Holík s tím, že mezi zraněnými o víkendu zůstal i Piskač.

Branky: 21. Kabourek, 80. Počtýnský. Rozhodčí: Novotný – Erlebach, Matějka. ŽK: Lib. Křelina - Markajanc. Diváků: 80. Kutná Hora: Malý – Dostál (72. Pleva), J. Nekvinda, Franc, Zrůst – Marek (84. Cimr), Tulach, Wolf (86. Prokůpek), Pilný – Veselý, Lib. Křelina. Trenér Jan Holík. Letohrad: Martinovský – Nágl, Štěpán, Kail, Šplíchal – Mokrejš (64. Počtýnský), Lorenc, Zbudil (74. Boura), Hiller (86. Faltejsek) – Faltus, Kabourek (74. Markajanc). Trenér Aleš Mejvald.

1 Kolín 22 17 0 0 1 68:26 55
2 Vysoké Mýto 23 15 0 0 4 57:22 49
3 Velké Hamry 23 12 0 0 5 57:29 42
4 Čáslav 23 11 0 0 7 39:36 38
5 Benátky n. J. 22 8 0 0 5 43:21 33
6 Letohrad 23 9 0 0 9 36:34 32
7 Kosmonosy 22 8 0 0 7 50:42 31
8 Trutnov 23 9 0 0 11 32:40 30