Kutnohorští odrazili útok Viktorky

9. listopad 2009, 20:44

Kutná Hora - Ve 12. kole okresního přeboru bylo na programu kutnohorské derby. Čtvrtá ČKD Sparta Kutná Hora B s 21 body přivítala na umělé trávě v Kutné Hoře šestou Viktorii Sedlec se 17 body. V minulém kole sparťanská prohrála v Suchdole vysoko 1:7, Viktorka naopak uhájila v deseti lidech výhru 2:1 nad posledním Malešovem. V případě výhry nad Spartou by se Viktorka právě na ní dotáhla na rozdíl jednoho bodu.

K. Hora B - Sedlec 3:0 (0:0)

Hned pět opor postrádal sedlecký trenér Luboš Votava: Šilhana, Pavlíka, Zdychynce, Kořínka a vykartovaného Jakuba Spáčila. Kouči Ladislavu Davidovi chyběli Martin Kratochvíl a Jan Růžička.

První poločas byl herně vyrovnaný. Obě mužstva hrozila standardními situacemi a střelbou ze střední vzdálenosti. Už v 6. min. se do šance dostal záložník Jaroslav Poul. Po přihrávce Jelínka z pravé strany pálil z vápna do boční sítě sparťanské brány. Ve 20. min. po sérii rohových kopů vyrazil brankář Stoupa centr J. Poula opět na roh. Sparta vzápětí odpověděla. Ve 22. min. si na Lebedův přímý volný kop naskočil útočník Janoušek, bohužel nůžkami netrefil balón. Byla to právě Viktorka, která měla v prvním poločase nejvyloženější šanci. Ve 35. min. Útočník Reichert z brejku nepřehodil z velkého vápna gólmana Stoupu.Ve 38.min. po střele Jaroslava Kratochvíla se taktéž skóre neměnilo, protože na centrovaný míč, jenž dostal zprava, poslal nad bránu Zdeňka Tvrdého. Proto poločas skončil 0:0.

Po změně stran Sparta začala postupně přehrávat Viktorii Sedlec ve středu hřiště. I když úvod druhého dějství patřil Viktorce V 55. min. hodil Marcel Poul aut po pravé straně na bratra Jaroslava, který se uvolnil přes kapitána Gygala, ale přízemní centr zneškodnil před dobíhajícími útočníky brankář Stoupa. V 65. min na Vrbův centr z pravé strany naběhnul Reichert, ovšem jeho tečovaná hlavička skončila v autu. V 68. min. se Sparta dostala do vedení. Gólman Zdeněk Tvrdý podběhl Hulmanův trestný zprava a po přihrávce do vápna záložník Kopecký střelou do prázdné brány otevřel skóre. - 1:0 V 75. min. mohli Viktoriáni vyrovnat. Po Gonově nahrávce z pravé strany do vápna se otočky prosadil Reichert, ale pálil nad Stoupovu branku. V 80. min.Sparta podruhé skórovala, Hačkova střela z vápna skončila v pravé šibenici branky Zdeňka Tvrdého. V 85. min. si na Hulmanův rohový kop zprava naskočil obránce Kratochvíla upravil hlavou na konečných 3:0 pro Spartu.

V sobotu 14. listopadu ve 14 hodin Sedlec přivítá na svém hřišti hráče Nových Dvorů, Kutnohorští zakončí podzimní část soutěže ve Vrdech.

Branky: 68. Kopecký, 80. Hačka, 85. J. Kratochvíl. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: M. Procházka - Hvězda. Kutná Hora B: Stoupa - M. Procházka, T. Pospíšil, J. Kratochvíl, Gygal - Kopecký, Lebeda (46. Trnka), Hulman, Rumpli (72. O. Černý) - Hačka, Janoušek. Trenér Ladislav David. Sedlec: Z. Tvrdý - M. Poul, Zeman, Kožnar, Hvězda (33. Svoboda) - Gono, L. Tvrdý, Vrba, J. Poul (75. Jan Vavřina) - Jelínek (28. Petr Mrštík), Reichert. Trenér Luboš Votava.