Malešov vyškolil zručskou Jiskru z útočné produktivity!

22. duben 2023, 20:33

Malešov – 21. kolo okresního přeboru v sobotu nabídlo souboj dvou celků ze středu tabulky: Na hřiště SK Malešov dorazili fotbalisté Jiskry Zruč n.S., kteří měli v tabulce před zápasem na domácí tříbodový náskok:

Malešov – Zruč n. S. 6:1 (3:0)

V prvním poločase měli domácí mírnou herní převahu, kterou ale dokázali vyjádřit i góly: Ve 13. min. se R. Menšík, skvěle uvolnil, a ještě lépe zavěsil míč zpoza vápna za tyč – 1:0. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Na míč z malešovské poloviny za obrany hostů gólman Zruče n. S. nevyběhl, zůstal v šestnáctce a Škrobák po kličce upravil na 2:0. Po gólu volala i malešovská akce z 29. min.: Špírek unikl po pravé straně, přetaženým centrem našel úplně volního Pudila, který ale netrefil bránu. To ve 32. min. se už domácí radovali: Po několika přihrávkách z levé strany se míč dostal až ke Špírkovi, který trefil přesně k tyči – 3:0. Zručští pořádně zahrozili až tři minuty před přestávkou, když trestný kop Hromádkovi vypadl, Aye zády k bráně zakončit nemohl, ale Z. Louda netrefil odkrytou bránu!

Na začátku druhé půle se zdálo, že by hosté utkání mohli ještě zdramatizovat: Ve 49. min. se Dolejš dostával za obranu domácích a po kontaktu s Pudilem rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten proměnil L. Jelínek – 3:1. Jenže domácí si tříbrankové vedení vzali záhy zpátky: M. Poklop napřáhl ke střele, která sice obranným valem neprošla, ovšem míč se odrazil k Škrobákovi a bylo to 4:1. V 55. min. mohl přidal pátou branku Kvíčala, když pronikajícího Pudila zastavil Brabec jen za cenu faulu, ovšem pokutový kop mu skvěle vystihl brankář Cudlín. Ten si poradil i s další gólovou šancí Škrobáka, aby malešovský útočník v 65. min. potrestal chybnou rozehrávku zručských obránců – 5:1. V 72. min. D. Zoufalý pěkným pasem za obranu vysunul Škrobáka, po jehož přihrávce do malého vápna měl P. Joska před sebou už jen síť – 6:1. Zbytek zápasů se nesl ve znamení soubojů Škrobáka s brankářem Cudlínem, který však jeho brejky likvidoval anebo malešovský forvard mířil vedle. V 86. min. po zručském rohu Hromádka reflexivně vytáhl zakončení Jouzy, a tak už se na stavu nic nezměnilo. Jen hosté dohrávali v deseti, když v 85. min. Kotek nekompromisním faulem zastavil unikajícího Škrobáka a byl vyloučen.

Malešovský trenér Tomáš Frejlach byl po utkání spokojený. „Na soupeře jsme vlétli, dali rychlé góly. Ale myslím, že Zruč nad Sázavou bude zase patřit ke špičce okresního přeboru,“ upozornil a navázal: „Ze tří zápasu udělali sedm bodů, pro nás to nebyl vůbec jednoduchý zápas. Jsem rád, že nám to takto vyšlo.“

„Trochu jsem tušil, že bude znát náš čtrnáctidenní výpadek,“ naznačil trenér Jiskry Zruč n. S. Michal Váňa. „A znát to bylo, celkově na fyzičce hráčů,“ doplnil a pokračoval: „Když osa týmu netrénuje, je výpadek citelný. Utkání jednoznačně ovlivnily dvě chyby gólmana, podle mě jdou tři góly určitě na jeho vrub. Herně to nebylo až tak špatné, dostali jsme tady ale školení z produktivity. Je potřeba více potrénovat, když se čtrnáct dní netrénuje ani nehraje, je to na hřišti vidět.“

Branky: 13. R. Menšík, 20., 51., 65. Škrobák, 32. Špírek, 72. P. Joska – 49. pok. kop L. Jelínek. Rozhodčí: Rambousek – Říha, Bém. ŽK: Kvíčala, Škrobák, Basl, R. Menšík – Brabec, Horák. ČK: 85. Kotek. Diváků: 124. Malešov: Hromádka – Basl, M. Poklop (76. Devera), Krásenský, Pudil (80. Dugas) – Špírek (60. P. Joska), R. Zoufalý, Kvíčala, F. Kalfiřt (60. D. Zoufalý) – Škrobák, R. Menšík. Trenér Tomáš Frejlach. Zruč n. S.: Cudlín – Z. Louda, Musil, Brabec (58. Kotek), L. Jelínek – Dolejš, Jouza, Horák (64. Martinák), Viktora – Zeman (74. Koten), Aye (60. Arnolt). Trenér Michal Váňa.

1 Červené Janovice 17 14 0 0 3 74:30 42
2 Paběnice 15 13 0 0 1 52:19 40
3 Suchdol 16 12 0 0 3 44:13 37
4 Církvice 16 8 0 0 7 49:35 25
5 Malín/K. Hora B 15 8 0 0 6 45:34 25
6 Nové Dvory 14 7 0 0 5 28:27 23
7 Malešov 15 6 0 0 6 35:33 21
8 Zruč n. S. 15 6 0 0 6 31:32 21