Mladší žáci FC Zenit Čáslav vybojovali třetí místo v letošním ročníku divize C

16. červen 2011, 22:01
(aktualizováno: 16. červen 2011, 22:01)

Čáslav - Po úspěšném vystoupení na turnaji Mozart trophy v Salzburgu (3. místo) dohrávali mladší žáci FC Zenit Čáslav poslední mistrovské utkání. Na hlavním hřišti areálu Vodranty hostili FKM Úpu. Výhra zajišťovala třetí místo v divizní tabulce.

Čáslav - Úpa 2:1 (0:0)

"Po úspěšném turnaji jsme chtěli zvítězit i v posledním kole," začali hodnocení utkání trenéři Vondra a Mezsároš a navázali: "Za dnešní utkání si kluci zaslouží velkou poklonu. Víkend v Rakousku jim sebral dost sil a po úspěchu bývá vždy půst. Navíc díky výsledkům Bydžova, který se dostal v tabulce před nás, byli kluci pod tlakem."

Utkání začalo sice náporem mladých nadějí Zenitu, nicméně rychlý útočník Úpy hned ve druhé minutě vystrašil obranu i brankáře Tuzara svým průnikem. Pak následoval tradiční festival zmařených příležitostí domácích hráčů, kterým ataky stěžovala obětavá obrana hostí.

Stejný obrázek přinesl i druhý poločas. A protože se domácím se střelecky nedařilo, přišel trest – trestným kopem z pětadvaceti metrů vymetl hráč Úpy šibenici – 16. min. 0:1. Naštěstí hned za minutu pronikal do šestnáctky Šlejmar, byl sražen a následnou penaltu proměnil Koubský – 17. min. 1:1. Čáslavským branka vlila čerstvou krev do žil a vrhli všechny síly do útoku. Nejprve neproměnili několik závarů před brankou, pak se z dálky zastřeloval J.Petržilka a těsně minul. Rozhodující moment přinesla 26. minuta – Pepa Petržilka z levého beka prošel až k vápnu, napřáhl a míč skončil v šibenici – 2:1. Domácí za mohutného povzbuzování rodičů již náskok ubránili a na hřišti mohla propuknout radost.

Branky Čáslavi: Koubský p.k., J. Petržílka. Čáslav: Tuzar - J. Petržilka, Semrád, Šimůnek, Komma - Danyi, Machů, Koubský, Fuxa - Novák, O. Petržilka. Střídali Žilka, Šlejmar, Patočka, Sobek, Plíhal, Vidlák.