Na první příčku Slavoj nedosáhl, vedoucí pozici si upevnila velimská rezerva

1. duben 2023, 20:00

Vrdy – V 18. kole I. B třídy, skupina C došlo v sobotu na přímý souboj o první příčku tabulky: Druhý tým Slavoj Vrdy přivítal dosavadního lídra FC Velim B, přičemž oba týmy dělil pouhý jeden bod:

Vrdy – Velim B 1:3 (0:1)

Domácí se viditelně snažili zatlačit soupeře před jeho bránu: Ve 13. min. Víšek dokonce otřel míč o břevno a v 19. min. se stejný hráč prosadil přes Vlka, ale tentokrát mířil vedle. To hosté udeřili ve 23. min.: Po odvráceném centru domácích podnikli rychlý výpad na jejich polovinu a Kuchař dotáhl brejk až do sítě – 0:1. Autor branky mohl vzápětí skóre navýšit, ale ze své tutovky tentokrát vytěžil jen roh. Ve 33. min. Bečvařík poslal na domácí bránu utěšený pozdrav, který ale minul tyč. Před přestávkou byl Slavoj blízko vyrovnání, když dlouhý míč přelétl Kosinu, T. Petr oslovil Šveřepu, který se středem protáhl do šestnáctky, ale gólman Svoboda byl u míče dříve.

Domácí chtěli druhý poločas začít určitě aktivně, ovšem v 56. min. nechali ve vápně místo Kasalovi, který přehodil gólmana Kožurika – 0:2. Slavoj si v průběhu druhé půle udržoval územní převahu a připravil si i některé šance. Jenže v 65. min. T. Petr po svém průniku po levé straně zakončil ranou po zemi pod brankářem, ale vedle. Jeho další tutovku v 70. min. vytáhl gólman Svoboda na roh a o pět minut později Nesládek utěšenou ranou trefil jen břevno, od kterého se míč odrazil za bránu. A tak v 82. min. se po útoku Kuchaře odrazil míč k T. Kmochovi, který ho ze střední vzdálenosti poslal od zadní tyče do brány – 0:3. Domácí branka přišla až tři minuty před koncem z kopačky T. Petra, to už ale bylo na zvrat výsledku příliš pozdě.

„Prohráli jsme zaslouženě, Velim šla do zápasu s větší bojovnosti, lepším důrazem a asi i s větším štěstím v zakončení,“ konstatoval po zápase trenér Slavoje Vrdy Roman Masopust. „My jsme měli nějaké šance v prvních dvaceti minutách, potom na nás sedla deka a byli všude druzí. Nedařilo se nám, v posledních dvacet minutách jsme se do toho opět dostali, ale to už bylo pozdě. S takovým soupeřem to nestačí, je to jeho zasloužené vítězství,“ shrnul utkání.

„Hráli jsme na těžkém terénu proti velice kvalitnímu soupeři,“ začal své hodnocení velimský trenér Jiří Ptáček. „O to více nás výhra těší,“ upozornil a pokračoval: „Tři body jsme vysloveně ubojovali, potvrdili jsme tak nejen podzimní výkony, ale i výkon z prvního jarního kola. Podařilo se nám uhájit první místo, což také těší, ale těší nás hlavně náš týmový výkon, nasazení na těžkém terénu a využití téměř všech šancí, které jsme si vytvořili.“

Branky: 87. T. Petr – 23. Kuchař, 56. Kasal, 82. T. Kmoch. Rozhodčí: Nerad – Čermoch, Bartůšek. ŽK: Nový, Víšek – Seifert. Diváků: 180. Vrdy: Kožurik – Vavřina, Semrád, Mil. Tomíšek (46. Kořínek), L. Petr – Kapounek (66. Novák), Nový, T. Petr, Šveřepa, Burjetka (46. Nesládek, 73. Andrle) – Víšek (46. M. Franc). Trenér Roman Masopust. Velim B: Svoboda – Kosina, Vlk, Hrabal, Jelínek – T. Kmoch, Seifert, Bečvařík, Bláža (78. Kosina) – Kasal, Kuchař (83. Zajíc). Trenér Jiří Ptáček.