Na úvod jarní části žákovské ligy se týmy FK Čáslav poměřily s Kolínem

17. březen 2014, 13:57
(aktualizováno: 17. březen 2014, 13:58)

Čáslav - Jarní část žákovské ligy odstartovala v sobotu. FK Čáslav hned v prvním jarním kole narazil v derby na Kolín. Svá utkání sehrály týmy U15 a U14, mladší žáci U13 a U12 budou hrát se stejným soupeřem ve středu (U12 od 15:15 a U 13 od 17:00).

U15: Čáslav - Kolín 1:5 (0:3)

Pro domácí bohužel nezačala ČLŽ dobře. Ve vyrovnaném duelu, ač to podle výsledku nevypadá, nedokázali zopakovat podzimní remízu. Bohužel utrpěli prohru od soupeře, který dokázal proměnit všechny své šance. Ty si vypracovali i domácí, ale vstřelili jediný gól. Po slušných výsledcích v přípravě byla na domácích vidět nervozita, zodpovědnost a snaha neudělat chybu.

„Klukům nelze upřít bojovnost a snahu nepříznivý výsledek zvrátit. V příštím zápase budou chtít domácí prohru odčinit v Jablonci, kde je ale čeká třetí tým soutěže."

Branka Čáslavi: Menšík. Čáslav: Foršt -  Chudomel (Doubrava), Menšík, Semerád, Plíhal – Stieber (Suchomel), Forman (Plašil), Frýba, J. Kopp – Vančura (Babák), T. Kopp.

[[Soutez? &soutez=120 &datum=2014-03-17 ]]

Čáslav – Kolín 5:2 (2:2)

První poločas začal výraznou převahou domácích, kteří si vypracovali velmi dobré brankové příležitosti. Nepřesnost a laxnost v zakončení však góly do sítě Kolína nepřinesly. Hosté tak šli do vedení po rohovém kopu na zadní tyč a dvojité chybě domácích hráčů. To přeci jen donutilo Čáslav k ještě větší aktivitě. Většina akcí však končila bez zakončení na hranici velkého vápna. Přesto domácí otočili po brankách Masopusta a Broma na 2:1.  V závěru poločasu se hostům podařilo po rychlém brejku a centru do vápna srovnat na 2:2.

Druhá půle byla od domácích výrazně aktivnější, měli místy až drtivý tlak a utkání brzy rozhodli. Branky dal po průniku a obhození brankáře Havrda a dvakrát skóroval Vajgl. Jednou hlavou po rohovém kopu Masopusta a podruhé z malého vápna po kombinaci s Parou. Po prostřídání sestavy už domácí výsledek pouze pohlídali.

„Po neproměnění šancí jsme v první půli nebyli dostatečně aktivní a nedokázali jsme hosty lépe překombinovat. Druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý a gólů mohlo být mnohem víc. Počasí a terén byli velmi těžké a z toho pramenila i horší technická kvalita hry. Přesto spokojenost s prací celého týmu.“

Branky Čáslavi: Vajgl 2, Brom,  Masopust, Havrda. Čáslav: Čermák – Kurka (25. Vajgl, 55.Varga), Jelínek, Procházka, Bašek (50. Havlík) - Masopust,  Para – Uher, Brom (55. Stiburek), Dolejší (50. Hromják) – Havrda.