Nasadí uhlíři za týden do druhého domácího utkání novou posilu?

13. srpen 2011, 23:39
(aktualizováno: 13. srpen 2011, 23:39)

Uhlířské Janovice - Fotbalisté FK Uhlířské Janovice vstoupili do dalšího ročníku I. A třídy výhrou. Na svém hřišti v sobotu porazili Viktorii Radim 3:2.

U. Janovice - Radim 3:2 (1:1)

Do zápasu lépe vstoupili domácí. V 8. min. si Vedral v pokutovém území Vedral sice "posadil" dva bránící hráče na zem, ale zakončil těsně vedle. Ve 13. min. L. Bohatec prokázal, že standardní situace rozehrávat umí a i s pomocí teče poslal míč přesně k tyči – 1:0. Hráči Radimi si však přichystali rychlou odpověď. Nejprve z trestného kopu D. Hrodek trefil jen zeď, ale o chvíli později po rychle akci po levé straně centroval Michálek a zakončoval Havránek – 1:1. Během následujících deseti minut byli hosté blízko obratu, ale po standardních situacích již překonaného Hromádku zastoupili na brankové čáře Uher, resp. Churavý. Jelikož se krátce před koncem poločasu neujala ani hlavička Kopeckého, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Ten vydržel jen do 48. min., kdy se po krásné asistenci Kopeckého technicky prosadil Vl. Svoboda – 2:1. Po další nahrávce Kopeckého mající oči rozezněl její adresát Churavý pravou tyč. V těchto fázích hry získávali uhlíři kontrolu nad utkáním. Po centru Wolfa hlavičkoval T. Kulhánek nad bránu a pozornost Poláka vyzkoušel z trestného kopu L. Bohatec. Když v 67. min. vydláždil T. Kulhánek českou uličku pro Vl. Svobodu – 3:1, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Vše se změnilo v 73. min.: To nejprve Havránek z trestného kopu trefil jen zeď, odražený míč však již napálil přesně – 3:2. Hostující hráči ožili a vyrovnání viselo doslova na vlásku. Domácí svatyni postupně těsně minuli Exner, Antoš i J. Hrodek, a tak tři body zůstali uhlířům.

"Dobrý rozjezd," oddechl si domácí trenér Karel Růžička. "Kluci si postupně zvykají na nový systém, tzv. lajnu, je to ale fyzicky náročné," hledal Karel Růžička vysvětlení pro šance hostů. "Se druhým poločasem jsem spokojen," dodal. Hostující hráči nakonec sahali po bodu. "Záložní řada se zbytečně zatáhla, kluci se strachovali o výsledek, soupeř nás začal přečíslovat," vysvětloval Karel Růžička, kterému se povedlo střídání. Vladislav Svoboda dvakrát rozvlnil síť. "Dostal pokyny hrát po straně. Jak je vidět, sedlo mu to," usmíval se kouč.

V dalším kole uhlíři přivítají uhlíři Brandýs n. L. "V domácím prostředí by se mělo vyhrávat, očekávám další tři body," stanovil jasný cíl Karel Růžička. Objeví se v dresu uhlířů ještě nějaká posila? "Uvidíme, posílit bych chtěl osu mužstva. Bude záležet na rozhodnutí oslovených," nemohl být Karel Růžička zatím konkrétní.

"Vždycky si jedeme pro body. Bohužel se to vždy nepodaří, takový je fotbal. Dnes by zápasu slušela remíza," povzdechl si trenér Radimi Petr Šafránek. "Doplatili jsem na špatnou koncovku, podobně jako v minulé sezóně," připomněl obdobný průběh zápasu z minulé sezóny. Po snížení na 2:3 hráči Radimi ožili. "Za posledních pětadvacet minut jsme si bod zasloužili, domácí hráče jsme přehráli fyzicky i herně," litoval zahozených šancí Petr Šafránek. O góly Radimi se postaral Havránek. "Známe ho, jsme rádi, že u nás zůstal. Má své kvality, je to náš nejlepší útočník," pochválil ho Petr Šafránek.

Branky: 13. L. Bohatec, 48., 67. Vl. Svoboda - 16., 73. Havránek. Rozhodčí: Mansour – Suchý, Němeček. ŽK: Hrstka, Vl. Svoboda – D. Hrodek. U. Janovice: Hromádka – Uher, L. Bohatec, Srba, Zadražil – Churavý, T. Kulhánek, Kopecký, Vedral (46. Vl. Svoboda) – Wolf (86. L. Kocourek), Hrstka (62. M. Svoboda). Trenér Karel Růžička. Radim: Polák – Macháček, Novák, D. Hrodek, Švorba – Materna (62. Antuš), Antoš, J. Hrodek, Michálek (67. Funda) – Havránek, Kejda (46. Exner). Trenér Petr Šafránek.