O jeníkovské pouti si Čáslavské fotbalistky v zápase s Olomoucí vystřílely tři body

14. září 2016, 07:04

Golčův Jeníkov - Úvodní domácí podzimní utkání II. ligy fotbalistky Čáslavi sehrály o víkendu v Golčově Jeníkově, kde probíhala rovněž i tradiční jeníkovská pouť a tak k oslavám přispěly i vítězstvím nad 1. FC Olomouc.

Čáslav - Olomouc 4:1 (4:1)

Domácí hráčky povzbuzené výhrou z úvodního kola v Ostravě, vlétly na své soupeřky jako vosy na med, což se jim vyplatilo a už v osmé minutě šly do vedení brankou Buchtové, která se nejlépe zorientovala ve vápně hostů po zahraném přímém kopu Karafiátovou a odražený míč v pohodě namířila do olomoucké sítě 1:0. Čáslavské fotbalistky byly při chuti a početné divácké kulise předváděly řadu fotbalových akcí. Čáslavandy hru kontrolovaly a svým důrazem nepouštěly své soupeřky do vážnější akce. Druhou branku přidala Burešová po ukázkové akci na jeden dotek po ose Beštová - Buchtová. Následně se parádně trefila pod „víko“ z 30m kapitánka Karafiátová a domácí vedly 3:0. Chvilka nepozornosti v obraně čáslavských fotbalistek znamenala snížení Stanjurovou na 1:3. Do poločasu však přidala další branku modrobílých Kovaříková, která propálila Blahovou 4:1.

I druhý poločas měl skvělé tempo. Hra se přelévala nahoru dolů. Šance byly na obou stranách a tak své umění předvedly obě gólmanky Jelínková i Blahová. A i když druhé dějství branku nepřineslo, diváci po zásluze odměnily fotbalistky zaslouženým potleskem.

"Bylo důležité zvládnout toto utkání. Děvčata ale hrála přesně to, co od nich očekáváme. Zdobila je rychlost, důraz, zdravá agresivita, zejména v prvním poločase a za to si vítězství zasloužila," zhodnotil utkání jeden z domácích trenérů Ivo Ducheček.

Branky: 8. Buchtová, 21. Burešová, 30. Karafiátová, 39. Kovaříková - 32. Stanjurová. Rozhodčí: Hasíková - Kučera, Houška. ŽK: Horáčková (Ol). Diváků: 200. Čáslav: Jelínková - Culková (77. Grulichová), Veselá, Truhlářová - An. Brothánková (44. Ašenbrennerová), Karafiátová - Uhlířová (74. Bížová), Beštová, Kovaříková - Buchtová, Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.